2020 ‘nin En çok Sevilen Bebek İsimleri

Bebeklere uygun isim bulmak anne babaları en çok zorlayan durumlardan bir tanesidir. Bebekler bu isimleri ömürleri boyunca taşıyacaklar ve bu nedenle doğru ismi seçmek anne babaları strese sokar. Bebeğinize isim seçerken mutlaka anlam konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekir. Aksi takdirde onlara anlamından memnun olmayacakları bir isim koyabilirsiniz. 2020’nin en çok sevilen bebek isimleri arasında bebeğinize en uygununu seçerek onlara yaşam boyu mutlu olacakları bir hediye verebilirsiniz.

Alya son zamanların en sevilen bebek isimlerinden bir tanesidir. Bu isim günümüz dünyasında genel olarak bebeklere sık verilen isimlerdendir. Anlamı yükseklik demektir. Anne-babaların çocuklarını yüksek yerlerde görme isteklerini yansıtan bu isim, sıkça tercih edilenlerden bir tanesidir.

Farklı Kız İsimleri

Kız bebek isimleri seçilirken anne babaları yorucu bir süreç bekler. Bazı isimler kulağa hoş gelse de anlamları anne-babaları memnun etmeyebilir. Fakat güzel bir isim bulmak hiç de zor değildir. Farklı kız isimleri arasında öne çıkan isimlerden bir tanesi de Açelya ismidir. Oldukça popüler olan bu isim bir çiçeğe verilen addır ve kız çocuklarına oldukça yakışır.

Arsen ismi de kız çocukları için farklı isimlerden bir tanesidir. Kurtuluş anlamına gelen bu isim özgür kız çocukları yetiştirmek isteyen kişiler için oldukça uygundur. Çocuğunuzun ilerleyen zamanlarda da zevkle taşıyacağı bu isim az sayıda bebekte bulunur.

Asel yine sık tercih edilen isimler arasında öne çıkar. Bal anlamını taşıyan bu isim genellikle kız çocuklarında oldukça sevilenler içindedir. Diğer anlamı da cennetteki su olarak belirtilen bu isim, anne-babaları memnun edeceklerden bir tanesidir.

Ayben yine bu yılın popüler isimlerindendir. Ayın kendisi olduğunu belirten bu isim, farklı isim seçmek isteyen anne babalar için en iyi tercihlerden bir tanesidir.

Bade ismi de kız çocuklarına sık bir şekilde koyulur. Aşk anlamına gelmesi de tercih edilme sıklığını arttırır.

Kadın hükümdar anlamına gelen Begüm ismi, kız çocuklarında son zamanlarda daha da popülerleşmiştir. Kadındaki gücü simgeleyen bu isim, özellikle güçlü bir çocuk yetiştirmek isteyen anne-babalar için uygun olacaktır.

Cemre ismi de hem nostaljik hem de popüler isimlerden birisidir. Sıcaklığın değişmesi anlamına gelen bu isim kız çocuklarında tercih edildiği gibi erkek çocuklarında da kullanılabilir.

Erkek Çocukları İçin İsimler

Aslan ismi bu sene erkek çocuklarında sık tercih edilenler arasındadır. Bebeğine güçlü bir isim koymak isteyen kişilerin ilk tercihleridir. Özellikle bu sene en çok koyulan isimlerin başında gelir.

Asaf ismi yine bu senenin popüler olan erkek isimleri arasında göze çarpar. Bu ismin en çok bilinen anlamı vezirdir. Güçlü ve statülü bir isim koymak isteyen kişilerin tercihleri arasındadır.

Cenk ismi de erkek çocuklarına sık koyulan isimlerden birisidir. Savaşçı anlamına sahip olan bu isim, ebeveynlerin tercih ettiklerinden bir tanesidir.

Efe ismi hem eski bir tada sahip hem de popüler isimler arasında öne çıkar. Yiğit anlamına gelir. Çocuklarının isminin karakterini taşımasını isteyen anne babalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Giray ismi de bu sene popüler olmuştur. Az sayıda çocukta bulunması seçilme oranını da attırır. Eski bir Kırım hanının adı olması, anne babaların severek tercih etmelerini sağlar.

Kaan ismi bu senenin sevilen isimlerinde üst sıralardadır. İmparator ve yönetici anlamına gelen bu isim erkek çocuklarına çok yakışır.

Onur ismi uzun zamandır bebeklere koyulsa da son zamanlarda yine popüler olmuştur. Şeref ve haysiyet gibi çok özel anlamlara sahip olması, anne babaların daha çok tercih etmelerinin sebebi sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir