7 Adımda Mutlu Bir Gebelik Geçirin

Mutlu bir gebelik hem annenin hem de bebeğin sağlığı için son derece önemlidir. Mutlu gebeler vücutlarında hormon salgılayarak bu durumu bebeklerine de aktarır. Mutlu bir gebelik için 7 adım uygulaması bu nedenle anne adayları için oldukça gereklidir. Bebekler özellikle belirli dönemlerde annelerinin hisleri ile empati kurarlar ve bu durum bebeklerin sağlığını da etkiler. Bu mutluluk halinin sağlanması için bu uygulamaları yapmak da son derece önemlidir. Özellikle her anne adayı için rahatlatıcı olan bu davranışlar bebeğinizin gelişimini de olumlu yönde etkileyecektir.

İşte 7 Adımda Mutlu Gebelik

1- Anne adaylarının stresten uzak olması gebeliğin olumlu olmasını büyük ölçüde sağlar. Annenin gergin ve rahatsız olması bebekte de sorunlar meydana getirebilir. Özellikle ilk gebeliği olan anneler bu durumlarda rahatsız olabilir ve gerginliklerini atma konusunda sorun yaşayabilir. Bu durumu engellemek için annenin kendine vakit ayırması gerekir. Bebeğiniz ve kendinize özel vakit ayırmanız da bu gerginliği atmanıza yardımcı olacaktır.

2- Dengeli ve yeterli beslenme bu dönemde çok önemlidir ve bebeğin gelişimi için de etkilidir. Bu nedenle mutlu bir gebelik için de şarttır.

3- Mutlu bir gebelik geçirmeniz için önemli şartlardan bir tanesi de annenin dinlenmesidir. Anne yorgun olunca bebek bu durumu anlar ve mutsuzluk ona da geçer. Bu nedenle annenin dinlenmesi en önemli konulardan bir tanesidir.

4- Çevredeki tecrübeli annelerden yardım almak daha sakin bir gebelik geçirmenizi sağlayacaktır. Bu durumla beraber anneler kafalarındaki soru işaretlerini de giderirler. Mutlu bir gebelik annenin kendini iyi hissetmesine bağlıdır ve anneler gerilmediklerinde daha mutlu olurlar. Bu durumu sağlamak için de tecrübeli olmak son derece önemlidir.

5- Egzersiz yapmak mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar ve annelerin kendilerini iyi hissetmesine yardımcı olur. Düzenli fiziksel aktivite gebeliğin daha iyi geçirilmesine de olanak sağlar. Egzersizin müzikle beraber yapılması çok daha faydalı olacaktır. Annenin kendini iyi hissetmesini sağlayacak bu özel zaman dilimi, bebeğe de etki edecektir. Egzersizin var olması doktorların da gebeler için önerileri arasında bulunur.

6- Mutlu bir gebelik için düzenli olarak sakinleştirici müzik dinlemek de faydalıdır. Anne adaylarının sakinleşmesi için özellikle klasik müzikler son derece yardımcı olur. Annenin ve bebeğin daha mutlu olmasını sağlayan müzik dinletisi, annenin dinlenme halini de iyileştirecektir.

7- Endişeleri geride bırakın. Annelerin en büyük sorunları gebeliğe dair endişelerdir. BU endişeleri geride bırakarak daha mutlu bir gebelik süreci geçirebilirsiniz. Bebeğinizin bu mutluluğu hissetmesi için de gerilmeye neden olacak duyguları geri planda bırakmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir