Anne Adayları İçin Spor Giyimin Önemi

Anne adayları için spor giyimin önemi en az beslenmeleri kadar önem taşır.Hamile kadınların bu süreçte dikkate almaları gereken şeylerden biri de kesinlikle rahat giyimler tercih etmek olmalı. Hareket kabiliyetini engelleyen kıyafetlerden mümkün mertebede kaçınmalısınız. Evet, aynaya baktığınızda kendini güzel hissetmek isteyebilirsiniz ama unutmayın ki bu süreçte bebeğinizin ve sizin sağlığınız güzelliğinizden çok daha önemli. Ayrıca spor şık kombinlerle de kendinizi gayet iyi hissedebilirsiniz. Peki, gebelikte sportif şıklığı yakalamak için neler yapabiliriz? Bunun cevabını bulmak için gelin, aşağıdaki yazımıza birlikte bir göz atalım?

Sportif Şıklığı Yakalamak

Öncelikle kesinlikle naylon kumaşlardan kaçınmanız gerekiyor. Mümkün olduğunca pamuklu ve ipek içerikli kumaşlar tercih etmelisiniz. Mümkün olduğunca bol kıyafetler kullanmalısınız. Üzerinize çok yapışmayan kıyafetler bebeğinizin rahatı için büyük önem teşkil ediyor. Gelelim sportif şıklığı yakalamak konusuna. Kot kumaştan kaçınarak, yine kot görünümlü tuse kumaşları deneyin.

Bu kumaştan üretilmiş bir sürü güzel elbise bulunuyor ve oldukça rahat. Tuse kumaştan aldığınız elbise ve eteklerinizi penye tişörtlerle, çiçekli gömleklerle kombinleyerek sportif şıklığı yakalayabilirsiniz. Ve tabi ki oduncu gömlekler… Hamilelik dönemin büyüyen karnınıza hem yakışacak hem rahat bir hareket kabiliyeti kazanmanızı sağlayacaktır.

Pamuk ve Keten

Gebelik dönemi boyunca vücut sıcaklığınız 1 veya 2 derece daha yüksek olacaktır bu sebeple sık sık terleyebilirsiniz.  Bu durumu sıkıntısız bir şekilde atlatmak için satın alacağınız kıyafetlerin kumaşlarına çok dikkat etmelisiniz. Pamuk ve keten gibi tamamen doğal malzemelerden üretilmiş kumaşları seçin, polyester ve sentetiklerden mümkün olduğunca uzak durun.

Hamileliğinizi yaz aylarında yaşıyorsanız mutlaka efilefil esen balon etekli elbiseleri tercih edin. Birçok mağazada bu tarz çiçekli, kazayağı desenli rengarenk elbiseler bulunuyor.

Dolabınızda, gün kurtarıcı hamile taylarından çeşit çeşit bulundurabilirsiniz. Uzun penye t-shirtler, oduncu gömlekleri ile taytlarınızı kombinleyip , dışarı çıkmaya hazır olabilirsiniz. Özellikle bel kısmı esneyen, likralı veya jarse hamile pantolonları da oldukça rahat etmenizi sağlayabilir.

Gebelik Boyunca Ayakkabı Tercihi

Bu dönemde ayaklarınız da göbeğinizle aynı oranda şişiyor. Üstelik tahmin ettiğinizden daha fazla rahatsızlık veriyor.Bu yüzden gebelik boyunca ayakkabı tercihi, en az kıyafet seçimi kadar önemli.Bu süreçte alacağınız ayakkabılar,muhakkak 1 numara büyük olmalı yoksa bu ay aldığınızı diğer ay giyemeyebilirsiniz. Özellikle topuklu ayakkabılardan kaçınmakta fayda var. Kıyafetlerinizi spor ayakkabılar ve ortopedik babetler ile kombinlemeyi deneyin.

Spor Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelelim spor giyimde dikkat edilmesi gerekenler listesine. Dar ve sıkı kıyafetlerinizden hemen kurtulun. Kazaklarınızın, t-shirtlerinizin yakaları V olarak seçin ve satın alın. Bu zamanlarda kendini boğuluyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca, mantar oluşumu ve bakteriyel sorunların oluşması kuvvetle muhtemel durumlar arasında. Dar ve vücuda yapışan kıyafetlerle bunu tetiklemiş olursunuz, aman dikkat. Son olarak;siyah hamile pantolonu ve hamile elbisesi giymek normalden daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir