Anne Adaylarına Alınabilecek 7 En Güzel Hediye

Anne adaylarına alınabilecek 7 en güzel hediye başlığı altında etrafınızda ya da ailenizde hamile olan kadınlar için alabileceğiniz çok güzel hediye önerileri sunacağız. Bu önerilerimiz içerisinde hamile günlüklerinden esprili hamile tişörtlerine, konforlu hamilelik destek yastıklarından hamilelik süresi boyunca tüm özel anların fotoğraflanması sağlayacak fotoğraf yazıcılarına kadar pek çok öneri bulunuyor. Ayrıca sembolik hamilelik figürlü kolyelerden ayak masaj setlerine kadar hamile olan bir kadını mutlu ve iyi hissettirebilecek olan pek çok fikirle karşınızdayız.

Sevdiğiniz bir arkadaşınız ya da eşiniz size hamile olduğu haberini verdikten sonra tarifsiz bir heyecan belki de içinizi saracak ve tam bu noktada bu güzel haberi güzel bir hediye ile taçlandırmak isteyeceksiniz. Bu haberi güzel bir hediye seçiminde bulunarak kutlamak hem hamile olan kadın için çok faydalı ve konforlu ürünlere ulaşmasını sağlayabilir hem de sizin tarafınızdan çok mutlu olacağı hediyelere kavuşmasını mümkün kılabilir. Sevginizi ve bu heyecanını paylaştığınızı gösterebilmek için hamilelik hediyesi almak, ideal ve yerinde bir hareket olacaktır. Biz de sizi bu dertten kurtarıp hediye seçme işini sizin için yaptık ve yazımızda çeşitli hamilelik hediye önerileri seçeneklerini bir araya getirdik. Yeni anne olmuş bir kadına alacağınız hediyeler, onun rahat bir hamilelik süreci geçirebilmesine de yardımcı olacaktır.

Bu öneriler içerisinde anne adaylarına uygun hamile taytları, kılcal damarlar üzerindeki kan dolaşımını da etkilemeyeceği için ideal seçeneklerdendir. Yine hamilelikle alakalı bir kitap seti oluşturup hediye etmek, güzel bir fikir olacaktır. Aynı şekilde hamileliğin ilk dönemleri içerisinde hamile olan kadının kendini daha güzel hissedebilmesi açısından güzel bir hamile elbisesi hediye edebilirsiniz. Ayrıca çatlakları önleyici ve aynı zamanda cildi sağlıklı yapan krem ile yağlardan almak da hediye önerilerimiz arasında yer alan seçeneklerden sadece birkaçıdır.

Hamile Kadınlara En Güzel 7 Hediye

Hamile kadınlara en güzel 7 hediye seçeneğini, yazımızın bu kısmında ilgililerine önereceğiz ve aralarında çok faydalı ve konforlu hediye ürünleri yer alacak… Buna göre hediyelerini, tek başınıza da alabilir; bir grup arkadaş beraberce ortak ve daha şık bir hediye seçeneği de tercih edebilirsiniz. Eğer birkaç arkadaş beraberce maddi-manevi güçlerinizi birleştirerek daha büyük ve gösterişli bir hediye almayı istiyorsanız bu anlamda şu fikirleri hayata geçirebilirsiniz:

 • Özel bir hamilelik fotoğrafçısı ile anlaşıp, hamile arkadaşınıza unutulmaz anılar bırakabilirsiniz.
 • Nem makinası alarak hem doğumdan önce hem doğumdan sonra kullanabileceği bir hediye ile onu mutlu edebilirsiniz.
 • Ülkemizde son dönemlerde oldukça rağbet gören ebe, doktor ve psikologlar tarafından verilmekte olan doğuma hazırlık eğitim programlarından hediye edebilirsiniz.
 • Sürpriz olarak eğlenceli ve şık bir Baby Shower partisi hazırlayabilirsiniz.
 • Bir bebek ile yolculuklara çıkabilmenin ilk şartı olan bebek koltuğundan hediye edebilirsiniz.
 • Bebeklerini kucaklarına alan çiftin, birkaç ay sonrasında kullanabileceği yürüteç, salıncak veya oyun parkı gibi hediyeler alabilirsiniz.
 • Hamile kadının belirlemiş olduğu bir ihtiyaç listesi varsa bu listeden bir hediye de seçebilir veya siz bir ihtiyaç listesi oluşturursanız çevresindeki insanlar olarak herkesi bu liste çerçevesinde organize edebilirsiniz.

Ayrıca pek çok annenin aldığım en güzel hediye dediği şey Baby Shower hediyeleri dedikleri, doğumdan bir iki ay sonrasında kullanabilecekleri anne ile babanın çocuklarıyla birlikte çıkabilecekleri ufak bir tatil programı ayarlayıp, hediye edebilirsiniz. Bu şekilde toplu alınabilecek olan hediyeler arasında en güzel 7 hamilelik hediye seçeneği şu şekilde sıralanabilir:

 1. Hamilelik Günlüğü,
 2. Hamilelik Yastıkları,
 3. Fotoğraf Yazıcısı,
 4. Su Matarası,
 5. Hamile Tişörtleri,
 6. Ayak Banyosu ve Masajı,
 7. Hamilelik Figürlü Kolye.

1.Hamilelik Günlüğü

Hamilelik günlüğü, hamile olan bir kadına hediye edilebilecek güzel seçeneklerden bir tanesi olarak tercih edilebilir. Hamilelik süreci, bilindiği üzere 9 ay sürüyor ve hamileler ve bilhassa eşleri için çok değerli bir zaman oluyor. Bu dönem içerisinde yaşadıkları ilkleri, farklı heyecanları ve tecrübeleri de bir o kadar kıymetli olurken, bir hamile kadın için bu inanılmaz değerdeki anılarını kaleme alabileceği ve bakıp bakıp hatırlayabileceği bir hamilelik günlüğü olması, oldukça güzel bir hediye olacaktır.

Bu sayede hem bu unutulmaz 9 ayı kayıt altına alabilecek hem de ileriki zamanlarda çocuğuyla paylaşabileceği harika bir anı bırakabilecektir. Bu yüzden siz de sevdiğiniz hamile olan birisine bu hediyeyi alabilir ve bu fırsatı tanıyabilirsiniz.

2.Hamilelik Yastıkları

Hamilelik yastıkları, hamilelerin özellikle ilerleyen aylarında kullanabilecekleri ve onlara konforu getirecek olan bir hediye seçeneği olacaktır. Hamilelik için bu anlamda özel olarak tasarlanmış destek yastıkları vardır. Bu destek yastıkları, hamilelerin özellikle karnının şiştiği ve bu şişkinlik sebebiyle rahat uyku uyuyamadıkları dönemlerde oldukça konforlu bir tercih olacaktır.

Hamilelerin en çok özlediği şeylerden biri de bu ilerleyen dönemlerde rahat bir uyku uyuyabilmektir. Bu anlamda tanıdığınız hamile bir kadına alacağınız hamilelik destek yastıkları, hamile olan kadın için rahat bir uyku uyuyabilmesi açısından kurtarıcı görevi görecek ve bu yastıktan destek alarak yatağa yattığında karın bölgesiyle beraber tüm vücudunun da rahat edebilmesi mümkün olacaktır. Ayrıca bebek doğduktan sonra kullanılabilecek olan emzirme yastıkları da ideal bir hediye olabilir.

3.Fotoğraf Yazıcısı

Fotoğraf yazıcısı, yine hamile kadınlar ve eşleri için inanılmaz değerde bir hediye seçeneği olabilir. Genellikle bebek bekleyen çiftler için yaşadıkları tüm bu ilkleri, bu heyecanlı anıları ve tarifsiz zamanları ölümsüzleştirecek fotoğraflar çekmeleri oldukça harika bir fikir olabiliyor. Hamilelik sürecinde ellerden kameralar ve telefonlar düşmüyor ve her anın ölümsüzleştirilebilmesi için sık sık fotoğraflar çekiliyor. Ancak bu kıymetli fotoğrafları eline almak ve duvarlarına, evin en özel yerlerine bu fotoğrafları asmak isteyenler de oldukça fazla… Bunun için ise fotoğrafları, bir an önce çıkarabilmek gerekiyor. Bunun en güzel yollarından bir tanesi ise bir fotoğraf yazıcısı sahibi olmak…

Dolayısıyla etrafınızda bebek bekleyen çiftlere ve hamile kadınlara alacağınız bir fotoğraf yazıcısı, inanılmaz değerdeki anların fotoğraflanabilmesi için harika ve ideal bir hamilelik hediye seçeneği olacaktır. Bu sayede çiftler, çektikleri her anın fotoğrafını istedikleri kadar basabilir ve evlerini bu anılarla süsleyebilirler.

4.Su Matarası

Su matarası, hem hamilelik sürecinde hem de emzirme süreci içerisinde anneler için ideal olabilecek ürünlerden bir tanesidir. Bilindiği üzere hamilelik sürecinde de emzirme döneminde de annelerin bol bol su içmesi oldukça önemlidir. Hamile ya da emziren kadınların içtikleri su, hem kendileri hem de bebekleri açısından önemli bir durumdur. ,

Dolayısıyla hamile bir tanıdığınıza ya da eşinize bir su matarası almanız bebek için de hamile kadın için de oldukça güzel bir hediye seçeneği olacaktır. Bu sayede hem su tüketmeyi ihmal etmeyecek hem de aynı zamanda ne kadar su tükettiği hakkında da bilgi sahibi olabilecektir.

5.Hamile Tişörtleri

Hamile tişörtleri denilince iki ayrı seçenekten bahsedebiliriz. Birisi hamileler için özel hazırlanmış ve üzerinde esprili resim ve mesajların yer aldığı hamile tişörtleridir. Bu tişörtler, hamile kadının daha pozitif hissedebilmesini sağlayacak güzel bir hediye seçeneği olacaktır.

Bir diğer seçenek ise hamile olan ya da emzirme döneminde olan kadınlara gerektiği zaman kullanması açısından emzirme bluzleridir. Bu emzirme tişörtleri, omuz kısmından genellikle bir cırtcırt yardımı ile kolayca açılabilmesi ve bebek emzirme pozisyonuna geçilebilmesi mümkün şekilde tasarlanmış olmaları ile bilinirler. Bu açıdan annelere oldukça rahat bir emzirme pozisyonu sunar ve bu sebeplerden dolayı bu seçenek de oldukça ideal bir hamile hediye seçeneği olacaktır.

6.Ayak Banyosu ve Masajı

Ayak banyosu ve masajı, hamile kadınların en çok şikayet ettiği ayak şişmesi ve ödem gibi sıkıntıları ortadan kaldırabilmesi açısından oldukça güzel bir hediye seçeneği olabilir. Hamile kadınların genellikle şikâyetçi oldukları konulardan biri ayaklarının şişmesi ve hatta ödem oluşması gibi sorunlardır.

Dolayısıyla bu hamile kadınların ayaklarına daha özel bir ilgi ve bakım göstermesi gerekir. Tam bu noktada işe yarayacak olan ayak banyosu ve masajı aletleri, özel yapılmış küvetleri, oldukça kurtarıcı bir görev görmesi açısından ideal bir hamilelik hediye seçeneği olarak tercih edilebilir.

7.Hamilelik Figürlü Kolyeler

Hamilelik figürlü kolyeler, oldukça sembolik bir mesaj taşıması açısından hamilelere alınacak hediyeler arasında tercih edilebilir bir seçenektir. Bu kolyeler, genellikle hamilelik figürlü ve esprili şekilde tasarlanmış olan özel yapım kolyelerdir.

Sembolik bir hediye almak isteyenlerin de sıklıkla tercih ettiği hediye seçeneklerinden bir tanesidir. Sizin hamile bir kadına alacağınız figürlü özel tasarım kolyeler, 9 ay boyunca boynuna takabileceği ve her baktığında gülümsemesini sağlayabileceği güzel bir hediye olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir