Anneler İçin En İyi Kitap Önerileri

Anneler için kitap önerileri yazımıza hoş geldiniz. Hamilelik ve çocuk bakımı, bazıları için kitaplardan öğrenilecek bir şey değildir, ancak diğerleri için en büyük yardımcılardır. Ayrıca birçok bilginin okunarak öğrenilmesi tartışılmazdır.

Hamilelik, çocuk bakımı hakkında çok şey bilmiyorsanız, bu alanda yazılmış birçok anneler için kitap en büyük yardımcınız olacaktır. Anne ve bebek kitap önerilerini dinleyerek daha donanımlı bir hamilelik dönemi yaşayabilirsiniz.

Ayrıca, annelerin bu alandaki uzmanlardan okuması gereken kitap listemizde merak ettiğiniz bir sorunun cevabını alabilirsiniz. Duyulan bilgileri bir kenara koyun ve hamilelik için kitap önerileri listemize göz atın.

Bu çok önemli süreçte, hem bebeğiniz hem de kendiniz için profesyonel insanlardan çok şey öğreneceksiniz. Ayrıca listemizde gebelik beslenmesi için yazılan kitap önerilerini de bulacaksınız.

Hamilelik Döneminde Kitaplar

Hamilelik kitapları hem eğlenceli bir macera hissedecek hem de doğru bilinen yanlışları öğrenmenize yardımcı olacak. Bebeğinizin gelişimi, doğum, beslenme, yenidoğan bakımı ve daha birçok şey hakkında öğreneceğiniz ansiklopedi olarak hizmet verecek başucu kitaplarınızı ayırmak istemeyeceksiniz.

Ayrıca inançlarınıza göre hamilelik sırasında okunması gereken dini kitaplar için öneriler de ekleyeceksiniz. Sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dönemi için ihtiyacınız olan başucu kitapları listede sizi bekliyor.

Anne Adaylarına Yardım Etmek İçin Kitaplar

Büyük Haftalar -Hetty Van de Rijt – Frans Plooij

İlk olarak 1996’da Hollanda’da yayınlanan The Great Weeks kitabı 2014 yılında yeni ve güncellenmiş bir versiyonla yeniden basıldı.  Kitap birçok dile çevrildi ve 1,5 milyondan fazla okuyucuya ulaştı. Hettyvan de Rijt ve FransPlooij evli bir çift.

Araştırma için Afrika’ya giden çift, topladıkları bilgileri bir kitaba dönüştürdü. Anne adaylarına yardım etmek için, ilk 20 hafta ve sonraki dönemlerde inceledikleri bilimsel gelişmeleri yazdıkları benzersiz bir başucu eseriolan harika haftaları kesinlikle okuyun.

Gebelikte Beslenme ve Pişirme – Tara Gidus

Doğum öncesi gebelikte beslenme, hamile anneler için çok önemlidir. Gebelik esnasında beslenme tavsiyeleri olan beslenme uzmanı Tara Gidus tarafından hazırlanmış 100 tane mükemmel tarif sizi beklemektedir. Ayrıca kitap, hamile annelerden vejetaryen hamile kadınlara kadar birçok beslenme türü hakkında bilgi bulabileceğiniz bir kitaptır.

Hamilelik sırasında nasıl yenir, kaçınılması ve her öğün için harika tarifler hakkında faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

150 Soruya Uygun Çocuk Yetiştirme – Hatice Kübra Tongar, Hayri Glassesgiller- Bir Ebeveynlik Kitabı

Bu, en popüler Aile Danışmanı Hatice Kübra Tongar ve Pediatrik Uzmanı Hayri Glassesgiller tarafından hazırlanan harika bir ebeveynlik kitabıdır.  Bu kitapta, fitraya göre bir çocuğun nasıl yetiştirileceği gibi konular tartışılmaktadır.

İyi ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek isteyen annelerin ve babaların bu yardım kitabı ile çocuklarını daha bilgili hale getirmeleri hedeflenmektedir. Peygamberimizin çocuklarına davranışını, çocukları için duaları ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir eserdir.

Hafta Hafta Gebelik Yoga ve Meditasyon – Neslihan İskit

Neslihan İskit’in yazdığı Hamilelik Yoga ve Meditasyon kitabı hamile anneler için mükemmel bir başucu kitabıdır.  Hamilelik Yoga kitabı ile doğumdan sonra eski kilonuza dönmek artık çok kolay.

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler -Tracy Hogg, Melinda Blau

TracyHogg’un eserini okurken kesinlikle anneliğin kitabını yazdığını düşünebilirsiniz. Yazara göre, her bebeğin farklı bir karakteri ve dili vardır. Bunu anladıktan sonra, muhteşem bir kitapla bebeğinizi nasıl kolayca yetiştireceğinizi anlatıyor.

Doğmamış Çocuğun Gizli Yaşamı – Thomas Verny

Doğmamış Çocuğun Gizli Yaşamı kitabı, her annenin Doktor Thomas Verny tarafından yazdığı birçok bilgiyi içeren eşsiz bir eserdir.  Sadece anneler için değil babalar için de bilinmesi gereken konular ele alınmaktadır.

Kitabı okuduğunuzda bilimsel araştırmalar sonucunda bilgilerin açıklanmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı bir bebek yetiştirmek ve sağlıklı bir doğum yapmak için ihtiyacınız olan şey bilimsel ve psikolojik bir çalışmadır.

Şimdi Anneliğe Başlıyorum – Şermin Çarkacı

Birçok anne ve anne baba tarafından sosyal medya aracılığıyla tanınan Şermin Çarkacı “aktrisin annesi” olarak biliniyor.  Yazarımızın hamilelik ve annelik macerası verme deneyimleri hakkında eğlenceli bir kitap.

Kitabı okurken, size gülecek bazı yerlerde vay diyebilirsiniz.  Annelik konusundaki harika deneyimlerini yazan Çarkacı, sizi doğru analizlerle rahatlatacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir