Bebek Giyimleri ve Organik Kıyafet Seçimleri

Bebeklerin giyimi ve organik kıyafet seçimleri konulu bu yazımızda bebek giyiminin tüm detaylarına değineceğiz. Sadece bebek kıyafet seçimlerine değil, bebek kıyafetlerinin temizlenmesi, giydirilmesi gibi tüm detayları sizlere sunacağız. Kız ya da erkek fark etmeksizin her bebek anne ve babaları tarafından en güzel kıyafetlerle donatılır. Markası ne olursa olsun her anne baba bütçesine göre en temiz ve en güzel kıyafeti bebeğine giydirir. Bu yüzdendir ki bebekler en güzel giyinen varlıklardır. Burada maddi değerden ziyade temizlik ve her bebek kıyafetinin özenli bir şekilde üretilmiş olması etkilidir diyebiliriz. Tabii şunu da eklemek isteriz ki anneler bebeklerine kıyafet seçerken her bebek kıyafetini değil, bebeğin cildine uygun olacak yumuşak türde kıyafetleri seçmelidir. Her bebek kıyafeti bebek cildine uyumlu olmayabilir. Peki annelere gerek bebek kıyafeti seçimi noktasında gerekse de kıyafetleri temizleme noktasında neler önerebiliriz? Gelelim bu önerilere ilişkin detaylara.

Bebek Giyimi ve Kıyafet Seçimi

Bebek giyimi ve kıyafet seçimi hususlarına ilişkin annelere birkaç tavsiye sunmak isteriz. Anneler çoğu zaman bebeklerine yakışacağını düşündüğü kıyafeti tercih edebilir. Her ne kadar bilinçli bir anne olsa da piyasanın bu tuzağına düşmemek neredeyse olanaksızdır. O renkli dünya hemen hemen her anneyi etkiler. Burada önerimiz mümkün olduğunca o renkli dünyanın tuzağına düşülmemesi olur. Anneler güzel gördüğü kıyafete yöneldikten sonra mutlaka o kıyafetin bebeğinin cildine uygun olup olmadığına bakmalı ve seçimini buna göre yapmalıdır. Aksi bir tercihte bulunmak bebeğin cildinde hassasiyet oluşturabilir, birtakım cilt rahatsızlıklarına da davetiye çıkarabilir. Anneler bu alanda seçim yaparken pamuklu, yumuşak, hatta mümkünse organik üretimden geçmiş kıyafetler arasından tercihte bulunmalıdır. Özelikle organik kıyafetlerin bebek cildine en uyumlu kıyafetler olduğunu ifade etmek isteriz.

Kıyafet seçimi bebek giyiminde ilk aşama için odlukça önem arz eder. Bu aşamadan sonra ikinci önemli husus ön plana çıkar. Bebek kıyafet seçimi sonrasında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken önemli husus bu kıyafetlerin temizleme süreçleri olarak karşımıza çıkar. Anneler kıyafet seçimine verdiği önem ve dikkatin aynısını bu aşamada da göstermelidir. Bebek kıyafetleri yeni bir kıyafet de olsa mutlaka yıkanmalıdır. Yıkama işlemi de belirli bir ısı ayarında ve bebek kıyafetlerine özel temizleme ürünleri ile yapılmalıdır. Yalnızca yıkama değil, yıkama sonrası işlemlere dikkat etmek gerekir elbet. Yıkanan ve kuruyan kıyafetler ütüleme işlemlerinden sonra bebeğe giydirilmelidir. Bu işlemler kirli kıyafetlere uygulandığı gibi ilk defa giydirilecek yeni kıyafetlere de uygulanmalıdır.

Organik Bebek Kıyafetleri

Organik bebek kıyafetleri son dönemde adından oldukça fazla söz ettiren kıyafetler olarak bilinir ve birçok anne tarafından tercih edilir. Peki organik adı altında annelerin tercih ettiği bu kıyafetlerin özellikleri nelerdir? Organik bebek kıyafetleri için neler söyleyebiliriz? Adının da üzerinde olduğu gibi organik kıyafetler bebek cildi ile uyumlu, organik ürünlerden üretilmiş kıyafetlerdir. Bu kıyafetler %100 pamuk özelliği taşıyan kıyafet çeşitleri olarak da karşılaştığımız bebek giyim ürünleridir. Bilindiği gibi pamuklu ürünler bebek cildine zarar vermeyecek özellikteki ürünlerdir. Özellikle bebek kıyafetlerinin yüksek oranda, hatta %100 pamuk olması önerilir. Daha önce de ifade etmiş olduğumuz gibi bebeklerin cildi sanıldığından da hassastır ve bu hassasiyete zarar vermeyecek en iyi ürünler organik özellikteki ürünlerdir. Organik değerler sadece bebek gıdalarında değil, bebek bakım ürünlerinden bebek kıyafetlerine kadar bebeğe dair her şeyde karşımıza çıkar. Siz de bebeğinizi düşünen anneler olarak organik özellik gösteren bebek kıyafetlerine ve diğer organik bebek ürünlerine yönelebilirsiniz.

Kız ve Erkek Bebeklere Özel Giyim Önerileri

Kız ve erkek bebeklere özel giyim önerileri içerisinde de en başta organik kıyafetlerin önerisini sunmak isteriz. Nitekim cinsiyeti ne olursa olsun tüm bebeklerin ciltleri hassas nitelikli ciltlerdir ve özel ve hassas içerikli kıyafetler ister. Hassas üretimden geçmemiş olan tüm kıyafetler bebeklerin cildinde kızarıklık yaratabilir ve cilt hastalıklarına davetiye çıkarabilir. Peki, kız ve erkek bebeklere özel organik ve hassas içerikli kıyafetlere verebileceğimiz öneriler neler olabilir? Etekler, farklı renkli bluzlar, zıbınlar, pantolon ve tayt türü kıyafetler, kız bebeklere özel pijama takımları kız bebeklerine özel olabilecek bebek giyim önerileri arasında sayılabilir. Yine bluzlar, pantolon ve pijama takımları gömlek türünde kıyafetler de erkek bebeklere uygun kıyafetler arasında sayılabilir. Hem şık hem de rahat kıyafetler hem kız hem de erkek bebeklere özel olarak üretilebilmiştir. Bu önerilerin renk seçimlere elbette ki annelerin zevk ve tercihine göre değişecektir. Ancak organik nitelikte olması ortak karar arz etmelidir.

Organik nitelikte alınan kıyafetler 30C ısıda ve bebek kıyafetlerine özel yıkama ürünleri kullanılarak temizlenmelidir de. Bu da bebek giyiminde dikkat isteyen bir aşama olarak karşımıza çıkar. Ayrıca bebek giyimi için bazı noktalara ilişkin ufak uyarılarda da bulunmak, bu bilinen gerçeği sizlerle de paylaşmak isteriz. Birçok bebek kıyafeti üzerinde yapışkan içerikli, üretim ve kıyafete yerleştirilme şekli bilinmeyen desenler bulunabilir. Bunların bebeklere zarar verme olasılığı yüksektir. Ancak organik olan bebek kıyafetlerinde bunlara rastlanmaz. Var olan desenler de yine bebek cildine zarar vermeden oluşturulduğundan güvenle tercih edilebilir ve bebeklere giydirilebilir. Organik kıyafetlere ilişkin şunu da ifade etmek ve eklemek isteriz ki aldığınız ürün ne kadar organik olursa olsun yıkama ve ütüleme işlemleri uygulamadan bebeğinize bu kıyafeti giydirmeyin. Organik ürünler de olsalar elinize ulaşana kadar birtakım zararlı unsurlarla bir araya gelmiş olabilirler. Bu nedenler temizlik ve ütüleme işleminden, organik de olsalar, geçmeleri gerekir.

Organik Olmayan Bebek Kıyafetlerinin Zararları

Organik olmayan bebek kıyafetlerinin zararları nelerdir? Bu tür kıyafetler neden tercih edilmemelidir. Bu konuya da değinmek isteriz. Birçok noktada ifade etmiş olduğumuz ve sizin de bildiğiniz gibi bebek ciltleri bilinenden daha fazla hassas özellikte ciltlerdir. Bebeklerin ciltleri ile yetişkin cilt değerlerini bir tutmamak gerekir. Siz giydiğinizde rahatsızlık uyandırmayan ya da cildinizde olumsuz etki bırakmayan bir kıyafet türü bebeğinize iyi gelmeyebilir. Bu sebeple bebeklere kıyafet seçiminde organik özellikte kıyafetlere yönelmek doğru bir tercihtir. Peki, organik olmayan, bebek cildine uyum sağlamayan bir kıyafet ne tür zararlar oluşturur? En başta kızarıklık, alerji gibi cilt reaksiyonları oluşturabileceğini belirtebiliriz.

Daha da ileri düzeyde cilt hastalıklarını da ortaya çıkarması muhtemeldir. Bu sebeple en başta organik kıyafetlere yönelim sağlanmalı, bu tarz olumsuz sorunlara davetiye çıkarılmamalıdır. Pamuklu nitelikli özelliğe sahip, %100 pamuklu olarak üretimi sağlanan bu organik kıyafetlerle bebek cildini korumanız mümkün olacaktır. Ayrıca organik nitelikli kıyafetler bebeğinizi rahat da ettirecektir. Hem bebeğinizin cilt sağlığı hem de rahatı için en doğru tercih organik özelliği olan kıyafetlerdir. Fiyat değerleri normal seyrinde olan organik kıyafetlerin de var olduğunu ifade edebiliriz. Nitekim çok fazla sayıda markanın varlığı söz konusudur. Bu sayede de daha uygun fiyat değerlerinde hem de organik özellikte bebek kıyafetleri her bütçede anneler ve babalar tarafından alınabilir diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir