Gebelik Döneminde İç Çamaşırı Seçimi

Gebelik döneminde iç çamaşırı seçimi nasıl olmalıdır sorusunun yanıtı anne adayları tarafından çokça merak ediliyor. Hamile kalındığı andan itibaren artık bir kadının kendine her zamankinden çok daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Beslenmesi, uyku düzeni, giyimi hatta yürümesi bile buna göre şekillenmektedir. Tabi her geçen gün biraz daha büyüyen karnın da bunda etkisi büyüktür.

Hamilelikte anne adayının rahatı çok önemlidir. Çünkü anne ne kadar rahatsa bebek de o ölçüde rahat edecektir. Bu sebepten dolayı gebenin sıkan ve rahatsız eden kıyafetler kullanmaktan kaçınması gerekir. Özelikle de hormonlara bağlı göğüs ve göğüs kafesinin büyüyeceği gerçeğini de hesaba katacak olursak, iç çamaşırlarının da elden geçmesi şarttır.

Gebelikte Sutyen Seçimi

Gebelik döneminde artan hormonla göğüslerin büyümesine yol açmaktadır. Bu da normalde olan sutyenlerin artık sıkması anlamına gelmektedir. Bu nedenle gebelikte sutyen seçimi önemli bir yere sahiptir. Özellikle de seçilen sutyenin meme dokusuna tam destek sağlayacak şekilde olması önemlidir. Ne sıkan, ne de fazla bol bir sutyen seçilmemelidir. Vücuda tam oturmalı ve gerekirse her ay değiştirilmelidir. Ayrıca göğüslerinizin her ay biraz daha ağırlaşacağını unutmamalısınız. Bu yüzden de göğüslerinizin ağırlığını sırtınız ile paylaştıracak, kalın askılı sutyenler tercih etmelisiniz. Hatta bu noktada emzirme sutyenlerine geçiş yapmanız gerekiyor ise tereddüt etmemelisiniz.

Gebelikte Külot Seçimi

Gebelikte külot seçimi de en az sutyen seçimi kadar önemli bir yere sahiptir. Zaten bu konuda tekstil sektörü hayli bonkör. Çünkü hamileler için üretilmiş özel külot bu külotlar tamamen pamuklu bir yapıya sahip ve yüksek beli bulunuyor. Bu süreçte kesinlikle lastikli ve beli, kasığı sıkan çamaşırlardan uzak durmalısınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da beyaz, krem, ten gibi renklerin dışında renk tercih etmemenizdir. Çünkü kimyasallar ile renklendirilmiş bu çamaşırlar bu süreçte sağlığınızı tehdit edecektir.

Kullanacağınız külotların özel olarak ağ kısmı bol pamuğa sahip olmalıdır. bu sayede akıntı söz konusu olduğunda kolaylıkla emebilmeli ve mantar gibi çeşitli vajinal hastalıklara sebebiyet vermemelidir. Tabi terleme gibi sorunlarında kolaylıkla üstesinden gelebilecek bir yapıda hazırlanmış olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir