Gebelikte Doğru İç Çamaşırı Seçimi

Hamilelik, kadın vücudu için baştan sona büyük değişimlerle dolu. Her yeni güne uyandığınızda vücudunuzun nasıl değişimler sergilediğini görüyorsunuz, bu mucizevi bir şey olmakla birlikte zaman zaman başınızı ağrıtacak, endişelenmenize sebebiyet verecek bir dizi olaylarla dolu. Gebelik dönemi boyunca hormonal farklılıklarla birlikte iç çamaşırlarınız da bu değişimlerden etkilenebilir. Sorunsuz bir hamilelik geçirmek için kıyafetlerimiz kadar, kullandığımız iç çamaşırlarına da ayrı bir özen göstermelisiniz. Bu süreçte hamile iç çamaşırların tercih ederek sağlığınızı ve rahatınızı güvende tutmalısınız.önleyebilirsiniz. Her şeyden önce hamilelik döneminde iç giyiminize ayrı bir özen göstermeniz gerekiyor.

Cildinizin Hava Almasını Sağlayacak Çamaşırlar Tercih Edin

Göğüslerinizi sıkan ürünler kullanmak yerine hamile sütyenleri olarak piyasada satılan daha esnek daha yumuşak ve hafif sütyenleri tercih ettiniz. Peki alt çamaşırlar bu dönemlerde nasıl seçilmeli. Gelin, birlikte bakalım.

Gebelik boyunca özellikle pamuklu ve sizler için özel olarak tasarlanmış, yüksek belli külotları tercih etmek iyi bir tercih olacaktır.Karın bölgenizi sıkan, dantelli ve slip külotlar belinizi ve bacaklarınızı tahriş edebilir. Mümkün olduğunca daha önceden kullandığınız türde külotlardan kaçının. Cildinizin hava almasını sağlayacak çamaşırlar sizi daha rahat ve güvende hissettirecektir. Ayrıca çamaşır bölgenizin terleyerek ıslanması, enfeksiyon problemleri yaşamanıza neden olabilir. Unutulmamalıdır ki hamilelikte vajinal ya da idrar yolu enfeksiyonları oldukça tehlikelidir.

Çamaşırlarda Renk Seçimine Dikkat

Yukarıda anlattıklarımızın yanı sıra çamaşırlarda renk seçimine dikkat etmeniz, ayrıca yararınıza olacaktır. Siyah, beyaz ve ten rengi dışında diğer renkleri bu dönemlerde unutun. Gördüğünüz yerde koşarak uzaklaşın. Rengarenk ürünler zararlı maddeler ve kimyasal boyalar içerebilir, aman dikkat edelim.

Bu zamanlarda bebeğiniz ve kendi sağlığınız için enfeksiyon oluşumlarını engelleyecek her türlü üründen uzak durmalısınız. Gebelik süresince çamaşırları daima yüksek ısıda yıkanması önerilir. Renkli çamaşırlar giydiğiniz taktirde yüksek ısının zararına maruz kalabilirsiniz. Siyah, beyaz ve ten rengini seçmekte her zaman fayda var.

Hava Alan İç Çamaşır

Gebelik döneminde tercih edeceğiniz iç çamaşırların mutlaka hava alıyor olmasına dikkat edin. Hava alan iç çamaşır enfeksiyonel hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur. Oturup kalkarken sizi rahatsız ve tedirgin etmeyecek, vücudunuzu sıkmayacak çamaşırlar satın almaya gayret edin.  Hamile iç giyim konusunda dikkatli olmalı, özellikle gebeliğinizin ilk aylarında her gün farklı bir iç çamaşırını tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Tehlike Büyük

Bu dönemde rahim fazlaca aşağı iner ve vajinal hastalıklar kapıya sıralanır. Her anlamda kötü riskler artar. Bu durumda sizi erken doğuma itebilir.Tehlike büyük gibi görünebilir, korkmayın.Bu ufak detaylara gebelik süresince çok dikkat etmelisiniz. Özellikle gebeliğin ikinci döneminde karın kısmından genişleyen iç çamaşırlarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra lohusa dönemi boyunca kullanacağınız şık ve aynı zamanda rahat iç çamaşırı takımlarını da tercih edebilirsiniz. Unutmayın bebeğinizin ve sizin sağlığınız her şeyden daha kıymetli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir