Göğüs Hassasiyetinden Muzdarip Gebeler İçin Sütyen Tavsiyeleri

Konumuz, göğüs hassasiyetinden muzdarip gebeler için sütyen tavsiyeleri ama biz bu dönemde her anlamda kendinizi nasıl daha rahat hissedebilirsiniz, onlardan da bahsettik. Hamileliğinin ilk haftalarında göğüslerinizde sizi derinden rahatsız edecek ağrı ve sancılarla boğuşabilirsiniz. Göğüslerinizin şişmesi karnınızla doğru orantılı olacaktır. Bu dönemlerde kullandığınız iç çamaşırlarınıza, özellikle sütyenlerinize ayrı bir önem vermeniz gerekiyor. Hormonların etkisi ve kilo alımının başlamasıyla şikayetleriniz epey bir artacak. İşte sizler için, tüm bunların önemini ve farkını yazdık.

Hamile Sütyeni Nedir? İşte Bilinmesi Gerekenler…

Öncelikle kendiniz için ideal sütyeni bulmanız gerekiyor. Normalde nasıl kullanmaktasınız? Balenli mi, toparlayıcı mı, bralet mi, ful destekli mi? Çünkü bunlar şu an alacağınız sütyenler için size fikir verebilir. Göğüslerinizin neye ihtiyacı olduğunu belirlemesiniz, gebelik döneminde her kadının sütyen ihtiyacı birbirinden farklı olabilir. Peki, hamile sütyeni nedir? Bu ürünün görevi; göğüsleri mümkün olduğunca rahat ettirmek ve onlarıngebelik boyunca deforme olmasını önlemektir. Sanılanın aksine, piyasada gayet şık ve estetik hamile sütyenleri bulunuyor sadece biraz daha geniş bir araştırma yaparak bu ürünlere kavuşabilirsiniz. Mesela, dantel veya kadife düşkünü bir hamileyseniz, artık dantelli veya kadife kumaşlı bir hamile sütyenini de rahatlıkla bulabileceğiniz modeller, mağazalarda mevcut.

Yanlış Sütyen Seçimi Göğüs ve Sırt Ağrısına Yol Açabilir

Her şeyden önce, sütyenin göğüslere tam olarak oturmaması şart. Çünkü, hamileliğin ilerleyen dönemlerinde sütyenlerin küçük gelmesi riski bulunuyor. Buna ek olarak, esnek kumaşlı ürünlerin tercih edilmesi ekstra önemli. Pamuklu kumaştan yapılan ve asla terletmeyen sütyen modelleri; favoriniz olmalıdır. Hamilelik sürecinde yaşadığınız bel ve sırt ağrılarının sebeplerinden birisi de büyüyen ve ağırlaşan göğüslerinizdir.  Bu gibi şikayetlerde ağrılarınızı azaltacak bir sütyen seçmek en doğrusu.Yanlış sütyen seçimi, göğüs ve sırt ağrısına yol açabilir. Göğüs ağırlığı nedeninden dolayı bel ve sırt ağrıları çekiyorsanız toparlama özelliği olan gebe sütyenlerini kullanmanız yararınıza olacaktır. Bu arada sporcu sütyenleri de gebelik döneminde anne adaylarını rahatlatan bir tercih olabilir.

Sütyen askısı da kumaşı ve kalıbı kadar önem taşıyor. İnce askılı sütyenler göğüslerinizi taşırken zorlanıp canınızı acıtabilir ve omuzlarınıza gereksiz baskı yaparak ağrılara yol açabilir. Bu nedenle kalın askılı sütyenleritercih etmekte fayda var diyebiliriz.

Gebelik Döneminde Yatarken Sütyen Takılır mı?

Bu aslında kişisel bir tercih. Normalde biz kadınlar, dışarıdan eve gelir gelmez bu illetten kurtulmaya çalışırız. Hamilelik döneminde de şişen ve sancıyan göğüsleriniz sütyenlerinizi sürekli taşımak istemeyebilir.  Gebelik döneminde yatarken sütyen takılır mı diye merak ediyorsanız, cevaplayalım: Takılmaması önerilir fakat tercih tamamen size kalmış.  Normalde tavsiye edilen hamilelikte yatarken sütyenin çıkarılması ama siz, rahatsız olurum illa giyeceğim diyorsanız çok da bir zararı yok, giyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir