Hamile Kadınlar için 3 Canlandırıcı Smoothie İpuçları

Hamileliğiniz yaz sezonuna denk gelirse, bu özel dönemin sizin için dayanılmaz hale gelmesi muhtemeldir. Hamileler için 3 canlandırıcı smoothie tarifi vereceğiz. Bugün zihninizde ortaya çıkan soru, daha fazla terlediğinizde ve günlük rutininizi vücudunuzun ağırlaşmasıyla yerine getirmeye çalıştığınızda, “Bu havada nasıl serinleyeceğim?” Yapabilmek. O zaman hamilelik sırasında içebileceğiniz sağlıklı içerikli ferahlatıcı smoothie tariflerimizi okumalı ve sıcak yaz günlerinde nasıl serinleyeceğinizi kolayca keşfetmelisiniz.

Tariflerimizi açıklamaya başlamadan önce, smoothies hakkında sık sorulan soruların cevaplarına da değinelim.

Smoothie Nasıl Yapılır?

Smoothie, hayal gücünüze göre seçtiğiniz malzemeleri yoğurt, süt ve bazen soda veya su ile bir karıştırıcı ile iyice karıştırarak yapılır. Meyvelerle yapılan meyve smoothie’leri, tatlı krizleri önlemek için kullanılabilecek masum seçenekler olarak takdir edilirken; Sebzelerle yapılan smoothias, detokslar için vazgeçilmez oldukları için dikkat çeker.

Smoothie Hangi Araçla Yapılır?

Smoothie yapmak istiyorsanız, sadece bu karışımları hazırlamak için üretilen smoothie üreticilerinden satın alabilirsiniz. Veya evinizde büyük bir mutfak robotunuz varsa; bu robotu farklı smoothies yapmak için de kullanabilirsiniz. Son olarak, yukarıda belirttiğimiz gibi, smoothies yapmak için blender kullanabilirsiniz.

Smoothie Hemen Tüketilmeli mi?

Lezzetli smoothie tüketmek söz konusu olduğunda, herkesin zihninde ortaya çıkan sorulardan biri, bu karışımların hemen tüketilip tüketilmemesi gerektiğidir.

Meyve ve sebzeleri içeren smoothie’ler, meyve ve sebzelerin hızlı oksitlenmesi nedeniyle mümkün olduğunca çabuk tüketilmelidir.

Birbirinden Lezzetli Smoothies Tarifleri

Şimdi en merak edilen soruların cevaplarını açıkladığımıza göre, canlandırıcı smoothie tariflerini tarif etmenin zamanı geldi.

Smoothie Tarifler

Karpuz Smoothie Tarif

Malzemeler

Çekirdek ve karpuz kabuğu arasındaki yer

2 bardak buz

Hamilelik döneminizi yaşarken yazın etkilerini en aza indirmek istiyorsanız, uygulamanız gereken ilk tariflerden biri şüphesiz Karpuz Smoothie’dir. Çıkardığınız karpuzu blenderinize koyduktan sonra buzunuzu ekleyin ve blenderinizi çalıştırın ve homojen bir karışım bekleyin. Bu adımdan sonra, içeceğiniz içmeye hazır olacaktır. Bize sorarsanız, bu karışıma nane yaprakları ekleyebilir ve lezzeti daha fazla artırabilirsiniz.

Böğürtlen Smoothie

Malzemeler

Yarım bardak süt

1 su bardağı kurutulmuş karadut

İstediğiniz kıvama bağlı olarak 1 veya 2 kaşık yoğurt

2 top vanilyalı dondurma

6 küp buz

İstenirse 2 kaşık bal

Karadutun ekşi aromasıyla yaz sıcaklıklarını nasıl düşürmek istersiniz? Ayrıca içeceğinizi yudumlarken dondurmanızı kullanırken içeceğinizin tadını çıkarmak ister misiniz? O zaman kesinlikle BlackberrySmoothie tarifini denemelisiniz. Bu içecek sayesinde, hamilelik döneminin zorluğunu soğutabilir ve en aza indirebilir ve tattığınız lezzetli içecek sayesinde mutlu hissedebilirsiniz. Buz dışındaki tüm malzemeleri karıştırıcıya ekleyin ve karıştırın. Sonra buzu ekleyin ve karışımı tutarlı bir şekilde yapın. Güler yüzlü bardaklarınızı için ve tadını çıkarın.

Ananas Smoothie

Malzemeler

Çeyrek ananas

2 muz

Yarım bardak süt

İstediğin kadar tatlım

İstediğiniz kadar buz

Buz hariç tüm malzemeleri karıştırıcıya ekleyin ve karıştırın. Sonra buz ekleyin ve smoothie’nizi daha viskoz hale getirin. Ayrıca, doğru miktarda ekleyeceğiniz bal miktarını ayarlarsanız, dengeli şeker aromasıyla sizi büyüleyecek bu içecekten kendinizi mahrum bırakmayın ve listedeki malzemeleri satın alarak Ananas Smoothie’nin tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir