Hamile Pantolonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamile pantolonu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler her hamile kadın tarafından öğrenilerek uygulanmalıdır. Hamilelik süreci, bebeğe kavuşma yolunda harika bir süreç olarak bilinir. Bu kutsal yolculukta rahat edebilmek ve güzel görünmek isteyen kadınlar her şeyin en güzelini isterler. Bedenlerinin büyüyüp pantolonlarının içine sığamayınca ise mutsuzluğu kapılırlar ve bir türlü içinde rahat edecek pantolon seçimi yapamazlar. Böyle durumlarda bazı tavsiyeler alınması gerekir. Hamilelik sürecinde beden normal bir kilo alma sürecinden farklı geliştiği için pantolon seçimi de buna uygun şekilde yapılmalıdır. Bebeğin ve annenin içinde rahat edebileceği ve özgür hissedebileceği bir pantolon seçimi en doğru tercih olacaktır.

Pantolon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Kumaş Dokusu:

Hamilelik sürecinde giyilen pantolonun kumaşının dokusuna çok dikkat edilmelidir. Annenin bedenini sıkacak ve rahat etmesini engelleyecek pantolonlardan itinayla kaçınılmalıdır. Anne içinde rahatsız olacağı bir pantolonla mutlu olamayacağı için bebek de bu mutsuzluktan etkilenecek ve huzursuz olacaktır. Yumuşak ve rahat dokulu pantolon seçimleri annenin ve bebeğin mutluluğu açısından en doğru seçim olur. Sert kumaşlar yerine yumuşak kumaşlar tercih edilerek annenin içerisinde rahat etmesi sağlanmalıdır.

Basen Bölgesi Hamilelik Sürecinde Sürekli Büyür:

Hamilelik sürecinde annenin basenleri sürekli büyümeye devam edeceği için alışveriş sırasında bunu gözeten bir plan yapılmalıdır. Bu süreçte kilo almak oldukça doğal bir durumdur ve bazen kaçınılmaz hale gelir. Annenin bunun farkında olarak alışverişe çıkması gerekir. Özellikle hamile pantolonu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler gözetilerek seçim yapılmalıdır. Karın kısmı rahatsız etmeyecek bol pantolonlar seçilerek çocuğun karın bölgesinde sıkışmaması ve annenin rahat etmesi sağlanmalıdır. Bu dönemde özellikle bel bölgesi lastikli olan pantolonlar anneler için uygundur. Lastikli pantolonlar karnı sıkıştırmayacağı gibi basen bölgesini de rahatsız etmeyerek annenin kolay hareket etmesini sağlar.

Fazla Pantolon Alışverişi Yapılmamalıdır:

Hamilelik sürecindeki kadınlara verilen tavsiyelerden biri de tek seferde birden fazla pantolon almamaları gerektiği olur. Vücut bu süreçte sürekli olarak değiştiği için gereksiz bir alışveriş yapılmış olabilir. Bunu engellemek için tek seferde birden fazla pantolon almamalısınız. Ne kadar kilo alınabileceği bilinmediği için riskli bir durum olabilir ve boş yere para harcamış olabilirsiniz.

Boy Uzunluğuna Göre Pantolon Seçimi:

Hamile pantolonu seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri ise pantolonun boy uzunluğudur. Hamilelikte de şıklığını korumak isteyen kadınlar aynı zamanda pantolonun nasıl göründüğüne de dikkat etmesi gerekir. Bunun için önemli olan noktalardan biri de pantolonun boyunun uzunluğu olarak bilinir. Uzun boylu olan kadınlar hamilelik sürecinde bol paça pantolonlar tercih ederek şıklığı ve rahatlığı aynı anda yakalayabilir. Minyon tipli kadınlar içinse daha dar paça olan pantolonlar uygun olacaktır. Vücut tipine uygun bir paça seçimi yapılması şık bir görünüm kazandırır.

Hamile Pantolonları ile Büyük Bedenler Karıştırılmamalı:

Hamilelik sürecinde alınan kilolar nedeniyle kendini büyük beden hisseden kadınlar vardır. Ancak vücudun bazı bölgelerinden alınan kilolar büyük beden olduğunuz anlamına gelmez. Hamilelik sürecinde büyük beden bölümünden değil hamile kadınlar için hazırlanan bölümlerden alışveriş yapılmalıdır. Hamile kadınlar için tasarlanan kıyafetlerle hem daha rahat edilir hem de hamileliği vurgulayan bir şıklık yaratılır. Büyük beden reyonundan alınan kıyafetler bir bölgeden tam otururken diğer bölgede aşırı bol bir görüntü yaratabilir. Bu nedenle bu süreçte hamile kadınlar için tasarlanan pantolonlar tercih edilmelidir. Bu reyonda bulunan kıyafetler hem stilinizi daha rahat yansıtmanızı hem de daha rahat bir pantolon elde etmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir