Hamileler İçin Aylık Alışveriş

Hamilelik üç farklı zamana göre ayrılır ve hem bedende, hem de ihtiyaçlarda farklı gelişmeler ortaya çıkar. Hamileler İçin Aylık Alışveriş listesi oluşturulmalıdır. İlk aylardan vücut şişkinlik göstermeyeceği için bunu kademeli bir şekilde yapılması daha mantıklı ve ekonomik olur.

İlk 3 Ay

Hamileler İçin Aylık Alışveriş listesinin ilk üç ayın başında rahat kıyafetler yer almalı. Çok fazla kilo alımı olmayacağı için hamileler kendi kıyafetlerini de giymeye devam edebilirler. Cilde yumuşak bir dokunuş yapacak kumaşlar öncelikli olarak seçilmelidir. Bu dönem için hamilelik kitapları edinilmesi de çok faydalı olacaktır. Ayakkabı konusunda tercihen düz, rahat ayakkabılar ve spor ayakkabılar hamilelik döneminin başlangıcında dahi etkilidir. İlk dönemden ayaklarda şişkinlik olma olasılığı yüksektir. Kozmetik ve temizlik malzemeleri konusunda olabildiğince doğal içerikli tercihlere yönelmeye başlanmalı.

2. Dönem

Hamileliğin 2. dönemi en enerjik ve en mutlu hissedilen zaman olabilir. Karın ve kasık bölgesinin büyükleşmeye başladığı için alışveriş listesinine gebe yastığı eklemek düşünülebilir. Bu hamile yastıkları özellikle uykuları esnasında zorluk çeken gebelerde çok yardımcıdır. Sağa ve sola dönme konusunda da rahatlık sağlar, hamile sürekli sırt üstü yatmak zorunda da kalmaz. Vücut hızla büyümeye başlayacağı için kıyafet alınırken hep olduğundan daha büyük beden almaya özen gösterilmelidir.

Günümüzde artık birçok mağaza da hamileler için özel üretilen kıyafetler bulunmaktadır. Özellikle alt giyimlerde daha çok dikkat edilmeli ve şişliğe göre uygun alışveriş yapılması şarttır. Dar bir pantolon giyildiğinde bebeğin orada sıkışacağını ön görmek gerekir. Hamilelikte çatlak problemlerine karşın çatlak kremleri ile bakımlar şimdiden yapmaya başlanmalı. Artık bebeğin ve anneliğin ilk dönemleri için de alışverişe başlamak için ideal zamanlardır.

Son 3 Ay

Hamilelikte son 3 ay da, beden artık daha ağır ve yorgun hissedecektir. Ayaklarda ödem oluşabilir, bu nedenle ayakları rahat hissettirecek her türlü şey, alışveriş listesinde yer almalıdır. Hamileler İçin Aylık Alışveriş listesi de doğumla beraber sonlanacağı düşünülse de asıl alışveriş daha yeni başlamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir