Hamileler İçin Mayo Tavsiyeleri

Hamileler için mayo tavsiyeleri oldukça önemlidir. Hamilelik sürecinde kadınlar kilo aldığı için mayo ya da bikini seçimi oldukça zor olur. Gelişen moda endüstrisinde her bedene ve duruma uygun bir tasarım yapılmaya başladı. Bu nedenle her bedene uygun mayo bulmak da oldukça kolay hale geldi. Hamilelikte yüzmek bebeğe ve anneye iyi gelmesi nedeniyle yapılması gereken bir aktivitedir. Özellikle yaz döneminde hamilelik süreci yaşayan kadınlar yüzerek vücudunu rahatlatabilir. Ancak bedenleri yüzünden mayo seçiminde zorlanabilirler. Hamileyken kadınların mayo ya da bikinisi sanıldığı gibi kötü görünmez. Aksine güzel bir görünümle rahatlıkla denize ya da havuza girmelerini sağlar.

Hamile Kadınlar İçin Mayo Tercihleri

Mayo seçimi kadınlar için zorlu bir konu olmuştur. Bu zorlu konu hamilelik sürecinde daha zorlayıcı bir hale gelir. Hamilelik sürecinde kadınlar içlerinde rahat edebileceği bir mayo seçimi yapmalıdır. Bu bebeğin ve annenin sağlığı için oldukça önemli bir konudur. Anti alerjik bir kumaş ile yapılmış olmasına özen gösterilmelidir. Vücudu kavrayan fakat sıkmayan, içinde rahatlıkla hareket edilebilen, hareketleri kısıtlamayan bir mayo ya da bikini tercih edilmesi annenin güzel bir şekilde yüzmesine katkı sağlar. Özellikle mayo ve bikinilerde iç astarın kaliteli bir kumaştan elde edilmiş olması önemlidir.

Hamile kadının direk hassas bölgesiyle temas edeceği için bu kumaşın oldukça iyi bir şekilde seçilmiş olması gerekir. Herhangi bir tahriş ya da alerjiye neden olmamalıdır. Karın bölgesindeki dikişlerin karna baskı uygulamaması da dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Bebeğin kendini sıkışmış hissetmemesi için bu konuya da dikkat edilmelidir.

Bikini Tercihleri

Hamilelik sürecinde karın bölgesi açık olduğu için kadınların bikiniyle daha rahat ettiği bilinir. Yüzerken hareketleri kısıtlamaz ve esnek bir şekilde yüzülmesine yardımcı olur. Bikini mayodan daha işlevsel olup, bebeğe karın bölgesinde bir baskı yapmadığı için bebeğin de özgür hissetmesini sağlar. Hamileliğin ilk aylarında eski bikiniler giyilerek de yüzülebilir. Ancak sonraki aylarda annenin göğsünde büyümeler olacağı için eski bikiniler ile rahat edememe durumu söz konusu olabilir. Hamilelik sürecinde bikini tercihleri göğüs büyüyeceği için destekli bikiniler tercih edilebilir. Annenin daha rahat bir şekilde yüzebilmesini sağlar. Bikini ve mayonun yanı sıra tankini ya da yüzücü mayosu da giyilebilir. Tankini son yılların plaj modasında oldukça popülerleşen mayo çeşitlerinden biridir. Göğüs bölgesi balenli olan bu mayo hamilelikte büyüyen göğüslerin güzel görünmesini sağlayarak annenin mayo içerisinde daha rahat hissetmesini sağlayacağı için tercih edilebilir.

Hamilelikte Yüzmenin Faydaları

Hamileler için mayo tavsiyeleri kadar yüzme tavsiyeleri de önemlidir. Yüzmek hamilelik sürecinde anneye en iyi gelen sporlardan biridir. Annenin esnemesine ve kendini özgür hissetmesine yardımcı olur. Stresten uzaklaştırarak, vücudu hareketlendirir. Anne için olduğu kadar bebek için de oldukça faydalı sayılan bir spordur. Hamilelik sürecinde aldığı kilolardan rahatsız olan kadınlar için yüzmek vazgeçilmez bir egzersiz olarak bilinir. Yüzmek vücudu en güzel biçimde şekillendiren spor dallarından biri olduğu için hamilelikte mutlaka yapılmalıdır. Psikolojik açıdan da anneyi rahatlatacağı için doğal yoldan çocuğun da rahatlamasını ve daha mutlu olmasını sağlar. Hem annenin hem de bebeğin psikolojik açıdan mutlu hissetmesi ve rahatlamasını sağladığı için de oldukça önemlidir. Hamilelik sürecinde oluşan ödem ve şişmelerin de minimuma inmesini sağlayarak vücutta harikalar yaratan yüzmek tüm hamile kadınlar için önerilen bir egzersiz olarak bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir