Hamilelere Alınabilecek Hediyeler

Hamilelere alınabilecek hediyeler aslında bu listedekilerin dışında bir sürü şey olabilir. Çünkü her kadın özel ve farklıdır. Bu durumda hediyelerin tercihinde değişiklik yaratabilir. Fakat hemen hemen her annenin ruhuna dokunacak, arasında duygusal bir bağ kurabileceği hediyeler aşağıdaki gibidir. Hamileliği sırasında hediye almak her anneyi mutlu edecektir.  Fakat hormonları nedeniyle hassas oldukları bu dönemlerde anne adayları küçük dahi olsa hediyeler ile mutlu edilebilir.

Hamilelere Ne Alınır?

“Hamilelere Ne Alınır?” sorusunun cevabına aşağıdaki listeden ulaşılabilir.

• Hamilelik Günlüğü: Aslında hamilelik döneminde alınabilecek en duygusal hediyelerden birisi budur. Ayrıca çok özeldir. Çünkü annenin sürekli hislerini ve düşüncelerini kaydedebileceği bir alanı oluşur. Bebeğin erişkin bir yaşa geldikten sonra okuması için de iyi bir tercih olacaktır. Anne ile çocuk arasında iyi ve özel bir bağ yaratacaktır.

• Hamile Yastıkları: Sadece hamileler için değil herkes için alınabilecek bu hediye, özellikle uyurken ve yatarken karnında dolayı bir türlü rahat edemeyen anneler için çok yararlı olacaktır. Önden ve arkadan anneye yumuşaklık sağladığı için rahat bir uyku çekmesini sağlayabilecektir. Ayrıca kas ve eklem ağrısı çeken anne adayları, yataktan daha yumuşak olan bu yastık sayesinde bu sorunlardan da kurtulabilecektir.

• Fotoğraf Yazıcısı: Her ne kadar genel bir başlık kullanılmış olsa da mini yazıcıların alınması en uygunudur. Çünkü hem hamilelikte hem de doğumdan sonra anneler, bebekleri ile olan fotoğrafları istediği an istediği yerde bu yazıcı sayesinde çıkarabilecektir. Fotoğraf çekmeyi ve bu fotoğrafları saklamayı seven anneler, hamileler için özel ve yaratıcı bir hediye olacaktır.

• Su Matarası: Su matarası son zamanlarda oldukça popüler hale gelen hediyeler arasındadır. Özellikle bu popülerliğin kattığı harika tasarımla kullanılabilir. Çünkü bazı markalar hamileler için özel mataralar tasarlayabilir. Üstüne fotoğraf baskısı yapılan mataralarda mevcuttur. Hamilelik boyunca sık sık su tüketmesi gereken anne adayı için en uygun hediye su matarası olabilir. Tabii ki sade tasarımlardan kaçınmak en iyisidir.

• Hamile Tişörtleri: Son zamanlarda tişört tasarımları konusunda yaratıcı fikirler ortaya çıkaran markalar, hamileleri de bu fikirlerden mahrum bırakmamıştır. Fakat hamileliğin dönemine göre alınabilecek bu hediye iyi seçilmelidir. Aldığı kilolardan dolayı giyemediği tişört, anne adayına hediyeden çok hakaret gibi gelebilir.

• Kolye: Anne ve bebek tasarımlı kolyeler de son zamanların trend hamiye hediyelerindendir. “Hamilelere ne alınır?” sorusunu soran kişilere verilebilecek en basit tavsiyedir. Fakat sürekli üzerinde taşıyacağı için anne adayı için çok anlamlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir