Hamilelik Döneminde Farklı Bir Tarz Oluşturmak

Kadınlar için hamilelik döneminde giyim oldukça önemli bir yer tutar. Özellikle hamilelik döneminde farklı bir tarz oluşturmak için kadınlar pek çok faklı giyim alışverişi yaparlar. Bu süreçte dikkat edilmesi gerekenlerden biri de kıyafetlerin konforlu ve rahat olmasıdır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, hamilelik sürecinde sağlık oldukça önemlidir. Bu durumda da anne adayların seçtikleri kıyafetler hem onları koruyacak hem de rahat hissettirecek türden olmalıdır. Genellikle kış aylarında kalın kıyafetlerin tercih edilmesi gerekir. Bu sebeple de hamileler çok fazla giyimlerine dikkat edemezler. Onlar için öncelik soğuktan korunmalarıdır. Bizler ise size bu süreçte hem sağlığınızı koruyabileceğiniz hem de farklı bir tarz oluşturabileceğiz giyim önerileri vereceğiz.

Kış Aylarında Hamilelik Sürecinde Oluşturulabilecek Tarzlar

Kış aylarında hamilelik sürecinde oluşturulabilecek tarzlar kısıtlı olarak görülse de aslında farklı bir giyim tarzı yaratabilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz maddeleri okuyarak bu dönemde yapabileceğiniz giyim değişikliklerini öğrenebilirsiniz.

 • Tek parça ve kalın kıyafetler giymek yerine ince ve kat kat giyinebilirsiniz.
 • Uzun kalın bir elbisenin üstüne salaş bir kazak giyerek hem farklı bir tarz hem de soğuktan koruyan bir kombin yapabilirsiniz.
 • Kullanacağınız atkı, şapka ve eldivenleri mümkün olduğunca uyumlu ve renkli seçerek de bulunduğunuz ortamda tarz olabilirsiniz.
 • Kot pantolon yerine daha çok rahat pantolonlar tercih ederek onları bol ve renkli kazaklar ile kombin yapabilirsiniz.
 • Mont ve hırka seçimlerinde daha çok pamuk ve yünlü ürünler tercih ederek hem daha neşeli hem de daha renkli gözükebilirsiniz. Bu sizin de ruhsal sağlığınızı olumlu etkiler.

Yaz Aylarında Hamilelik Sürecinde Yapılabilecek Kombinler

Yaz aylarında hamilelik sürecinde yapılabilecek kombinler konusunda aslında bu dönemde hamile olan kadınlar çok daha şanslı. Efil efil elbiseler giyerek yazın tadını çıkarabilirsiniz.

 • Kafanıza renkli bandanlar takarak yazın neşesini üstünüzde taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda bu badana ve fularları kıyafetinizle kombinleyerek hoş bir görüntü de oluşturabilirsiniz.
 • Rahatlık açısından sandalet ve terlik tercih edebilirsiniz. Ancak bu alternatiflerde de daha çok renkli ve farklı tarzlarda ürün tercih ederseniz, kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.
 • Sadece elbiseler değil, ince büstiyerler ve bol etekler ile de güzel ve şık bir kombin yapabilirsiniz.
 • Karnınızın daha belirgin olmasını istiyorsanız giydiğiniz elbiselere kemer takarak da hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bahar Aylarında Hamilelik Sürecinde Tarz Yaratmak

Bahar aylarında hamilelik sürecinde tarz yaratmak isteyen anne adayların buraya alıyoruz! Bu dönemde kimi zaman güneşli kimi zamanda yağmurlu hava koşulları olduğundan hem sağlığınızı koruyacak hem de tarz olacak kombinler oluşturabilirsiniz.

 • Giyeceğiniz yağmurlukların kırmızı, sarı ve ya turuncu gibi baharın simgesi olan renkleri tercih ederek güzelleştirebilirsiniz.
 • Ayakkabı tercihi olarak hem konforlu hem de şık ürünler tercih edebilirsiniz. Böylece hem tarz hem de rahat hissedersiniz.
 • Bahar aylarının vazgeçilmezi hafif soğuk havalar için farklı modellerde polar alarak kıyafetleriniz ile kombin yapabilirsiniz.
 • Yaz aylarında olduğu gibi tercihinizi elbiselerden yana kullanarak çeşitli seçeneklerden faydalanabilirsiniz.
 • Eğer pantolon giyerek bir tarz oluşturmak istiyorsanız, üzerinize salaş bir gömlek tercih ederek kolyeler ile süsleyebilirsiniz.

Kadınlarda tarz olmak her dönemde önemlidir. Ayrıca hamilelik döneminde de kendi tarzınızı oluşturarak fark yaratmak istiyorsanız, bu durumlar için fazlasıyla alternatifinizin bulunduğunu söyleyebiliriz. Tabi her şeyden önce anne ve çocuk sağlığına dikkat ederek ürünler tercih etmenizi öneririz. Bu durumlardan biri de mümkün olduğunca pamuklu ürünler tercih etmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir