Hamilelik Döneminde Yapılabilecek Aktiviteler

Gebelik süresince annenin içinde bulunduğu ruhsal ve fizyolojik değişimler hamilelik döneminde yapılabilecek aktiviteler kapsamında eğlence odaklı olarak ele alınıyor. Hamilelik süresince anne adayları ve ailenin diğer üyeleri olarak; anneye anlayış göstermeli bu süreçte kesinlikle anne adayının ruhsal durumunu ayağa kaldıracak onu mutlu edecek bir aktivite planına girişmelisiniz. Bu kapsamda anne adayı eğlence odaklı sinema, tiyatro, yüzme organizasyonları ve kısa doğa gezintileri aktivitelerine yönelmeli, gününü etkin ve kaliteli bir şekilde geçirmeye gayret etmelidir.

Anne adayı olarak kendinizi mutlu edemiyor ve sürekli bir bunalım halinde iseniz arkadaşlarınızla, eşinizle hatta daha mutlu olacaksanız tek başına bir organizasyon planlamalı ivedilikle renkli ve huzur veren bir hafta sonu planına dâhil olmayı denemelisiniz.

Hangi Aktiviteler Yapılmalı?

  • Hamilelikte türlü eğlence organizasyonlarına katılarak;  gebeliğin vermiş olduğu karmaşa, endişe ve korkulardan bir an olsun uzak durmak istiyorsanız sinemaya gitmeyi deneyebilirisiniz. Zaten duygusal ve ağlamaklı olan ruh haliniz dram,   trajedi ve acıklı olan hiçbir kategoriyi kaldırmayacaktır.
  • Öyleyse fantastik,  aksiyon, komedi, gizem savaş,  korku, müzikal, parodi ve daha pek çok sanatın muazzam renklerini tercih edebilir adeta rüya masal ülkelerinde kısa bir süre yolculuk yapabilirsiniz. Hangi aktiviteler yapılmalı?  Sorusuna karşın çok sayıda eğlence odaklı plan ve renkli dünyanın varlığına tanıklık edeceksiniz.
  •  Yürüyüş süresini ise en az 30-60 dakikada bırakmalı fazla kendiniz yormadan aktivitelerinize devam etmelisiniz. Yürüyüşlerinin, rampa ve yüksek yerle de değil düz ve yeşil havadar alan gezintilere çıkmalı sık sık oksijenli ortamlarda bulunabilirsiniz.
  • Doğa yürüyüşlerinin yanı sıra komik ve eğlenceli arkadaşlarınızla buluşabilir geçmişteki güzel anılarınızda bir kez daha keşif yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Yüzmenin Hamilelikte Önemi

  • Hamilelik süresince özellikle yüzmek deniz içinde yapabileceğiniz en önemli aktivitelerden olarak görülüyor. Yüzmenin hamilelikteki önemi ise paha biçilemez nitelikte. Yüzme sayesinde kendiniz yorgun hissetmeyecek bel ağrılarınıza deniz suyunun adeta şifa kaynağı olduğunu göreceksiniz.
  • Yüzme aktivitesi sayesinde kendinizi mutlu hissedecek stresinizin olabildiğince azaldığına tanıklık edeceksiniz. Hamileliğin ilk aylarında aşırı derecede bulantı ve kusmanız varsa;   yüzüş etkinliği ve deniz suyu bu sorunlarınıza anında çözüm ve tedavi kaynağı olarak size adeta ilaç gibi gelecek.
  • Hamilelikte yüzme sayesinde hem dinlenecek hem de eğlenceli dakikalarınızı muhteşem bir anıya dönüştürme fırsatı yakalayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir