Hamilelikte 4 Vücut Tipine Uygun Giyim Tavsiyeleri

Hamilelikte 4 vücut tipine uygun giyim tavsiyeleri edinilerek kişisel giyim tarzından ödün vermeyerek güzel giyinmeye devam edilebilir. Moda sektöründe hemen her kadın kendi vücut tipine uygun bir kıyafet bulabilir. Her kadının kendi vücut tipini öğrenmesi ve buna uygun şekilde giyinmesi gerekir. Bu oldukça kolay bir konudur. Hamilelikten sonra değişen vücut tipi güzel giyinmeye engel bir konu değildir. Moda sektöründe artık hamileler için de üretilen birçok kıyafet seçeneği bulunur. Hamilelikte de tarz olmak ve güzel görünmek isteyen kadınlar alışveriş yaparken kendi tarzına uygun bir şekilde giyinmeye devam edebilir. Gelişen moda endüstrisi bunu mümkün hale getiren bir konuma geldi.

Hamilelikte Tüm Vücudu Kilo Alan Kadınlar İçin:

Kadınların bir kısmı hamilelik sırasında sadece karnından değil bazı bölgelerinden de kilo alabilir. Bu şekilde kilo alan kadınlar için giyim mağazalarında birçok seçenek bulunur. Tüm vücudundan kilo alan kadınlar kendilerini büyük beden hissederek üzülebilir. Ancak hamilelik sırasında hızlı kilo verileceği için üzülmelerine gerek yoktur. Giyim konusunda bu dönemde tercih yumuşak kumaşlardan yana olmalıdır. İçinde rahat edilebilen ve vücudu rahatsız etmeyen kumaşlar tercih edilebilir. Bunun yanı sıra çizgili kumaşlar da kiloyu belli etmeyen hamilelikte 4 vücut tipine uygun giyim tavsiyelerinden biridir. Bu şekilde giyinildiğinde vücudun iriliği ortaya çıkmaz ve daha zarif bir görünüm elde edilir.

Karnı Aşağı Doğru Büyüyen Kadınlar İçin:

Hamilelikte karnı aşağı doğru büyüyen kadınların kalçaları ile karınları hemen hemen aynı hizada yer alır. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar için en ideal giyim önerisi bel ve kalça kısmı yumuşak olan kıyafetleri tercih etmeleridir. Buna örnek olarak yumuşak bir dokuya sahip olan taytlar tercih edilebilir. Hem rahat hem de güzel bir görüntü yaratılmasını sağlar.

Alt giyimde özellikle lacivert, gri ya da siyah gibi renkler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra hamileler için özel olarak tasarlanan hamile tulumları karnı aşağı doğru büyüyen kadınlar için oldukça güzel bir tercih olacaktır.

Minyon Bir Bedene Sahip Olan Kadınlar İçin:

Hamilelikte 4 vücut tipine uygun giyim tavsiyeleri her vücut tipine göre değişiklik gösterir. Bir diğer vücut tipi ise hamilelikten dolayı karnı şişen fakat vücudunun diğer kalanı küçük kadınlardır. Bu kadınlar giyim tercihinde skinny hamile pantolonları tercih edebilir. Bunun dışında tişörtlerinde grafik baskıları kombinlerinde rahatlıkla kullanabilir. Bu vücut tipine uygun kadınlar diğer hamile olan kadınlara göre daha kolay giyinebilir. Sadece karınları şiştiği için eski bol kıyafetlerini giymeye devam edebilirler. Mini elbiseler ve yatay çizgili kıyafetler giymekten de kaçınmadan giyebilir ve hamilelikte şıklığı kolayca yakalayabilirler.

Karnı Yukarı Doğru Büyüyen Kadınlar İçin:

Karnı yukarı doğru, sivri bir şekilde büyüyen kadınlar da giyim konusunda birçok alternatife sahip olan kadınlardandır. Giyilen her kıyafet karnın yukarı doğru sivri bir şekilde gelmesinden dolayı sevimli duracaktır. Bu vücut tipine uygun kadınların hamilelikte karnına vurgu yapan kıyafetler tercih etmesi önerilir. Göğüs kısmı bir bantla ya da bir renkli kemerle ayrılarak karına vurgu yapan kıyafetler ideal olacaktır. Bunun yanı sıra yüksek bel olan hamile kadınlar için tasarlanmış etekler de bu dönemde giyilebilecek kıyafetler arasında yer alır. Göğüs altından oturtmalı olan elbiseler de hamilelikte kendi tarzını yansıtmak isteyen, şıklığından ödün vermek istemeyen kadınlar için vazgeçilmez bir parça olacaktır. Bu vücut tipinde dikkat edilmesi gereken şey sevimli bir görüntüye sahip olan sivri karınlarını ortaya çıkarmak olarak bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir