Hamilelikte Dondurma Yemek Sakıncalı mı?

Dondurma özellikle yaz ayarlının vazgeçilmez bir ara öğün seçeneği olarak bilinirken;hamilelikte dondurma yemek son derece olağan ve sağlıklı bir yeme rutini şeklini alıyor. Son zamanların merakla takip edilen bir tatlı yiyeceği haline gelen dondurma artık yaz, kış fark etmeksizin bütün market ve dijital ortamlarda satışa sunuluyor. Ayrıca evde doğal ortamlarda da hazırlayabileceğiniz dondurmayı farklı renk seçenekleri ve meyve özleri ile de destekleyebilir,  gebelik sürecinde güvenle dondurma tüketmeye devam edebilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu ise; her aşamada dengeli bir beslenme alternatifi üretmek ve dondurmayı da küçük porsiyonlar yada tek adet olarak tüketmek olarak gösteriliyor. Dondurma  yeme alışkanlığı kazanmak; artık gebe   anne adaylarında aşerdikleri, tavsiye edilen ve   sakıncalı olmaktan çıkan bir   tatlı  yiyeceği olarak oldukça önem  taşıyor.

Gebeli Süresince Dondurma Tüketim Alışkanlıklarınızı Nasıl Olmalı?

  • Dondurma içerisindeki mineral ve kalsiyum desteği ve zenginliği ile bebeğinizin kemik oluşumuna olabildiğince zengin bir mineral desteği sağlıyor. Ayrıca bu sayede anne adayı olarak sizinde diş ve diş etleriniz eklem ve kemik yapınızı daha da güçlü bir görünüm kazanıyor. Hamilelikte dondurma yemek anne adaylarını bir numaralı tercihi gibi görülüyor.
  1. Anne adaylarını hamilelik süresince dondurma yemek alışkanlıkları genel olarak sakıncalıya da tehdit unsuru bir seçenek olarak değerlendirilmiyor. Aksine dondurma, çilekli, çikolatalı, sütü, limonlu, karpuzlu, muzlu ve daha pek çok meyve seçeneği ile vücudunuzun bütün vitaminlere olan ihtiyacını da karşılamış oluyor.
  • Özellikle sıcaktan bunaldıysanız ve kendinizi dondurmayla ödüllendirmek istiyorsanız dondurma çok doğru bir seçenek olarak görülüyor. Az miktarda ve küçük kuplarda verilen dondurmaları tüketmeye özen göstermeli; bebeğinizin sağlıklı gelişimi için muhakkak bütün beslenme şeklini, dengeli olarak yeniden şekillendirmeye dikkat etmelisiniz.
  • Bu süreçte muhakkak doğru ve güvenilir ve temiz alanlardan dondurma almalı yapabiliyorsanız; muhakkak evde kendiniz dondurma yapmaya gayret etmelisiniz. Hamilelik süresince tükettiğiniz dondurma ve çeşitlerini evde temiz ve doğal ortamında denemeli yapamıyorsanız güvendiğiniz kaliteli ve son kullanım tarihi geçmemiş olan dondurmaları yemeye dikkat etmeniz gerekir.
  • Dondurma yeme yolcucuğu;  küçük -büyük demekten;  genç-  yaşlı tanımadan yıllardır sevilen bir tatlı yeme alışkanlığı olarak güncelliğini koruyor. Hamilelikte dondurma yemek geleneği dondurmanın;hafif, sağlıklı, temiz ve kalsiyum zenginliği içeriği sayesinde olabildiğince tavsiye edilen bir kaçamak olarak, anne adaylarınca severek tüketilmeye son hız devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir