Hamilelikte Fazla Kiloları Gizlemek için Hangi Kifayetleri Tercih Etmelisiniz?

Hamilelik süreci sağlıklı bur gebelik geçirmenin yani sıra hamilelikte fazla kiloları gizlemek için Hangi kıyafetleri tercih etmelisiniz? Soruları ile modaya yeni bur soluk getiriyor.  Normal kilo dengesini koruyan ve kilosunun altında bir seyir gösteren anneler ne yazık ki çok az.  Günümüzde genel gebelik süresince anne adayları oldukça kilo alıyor ve kıyafet konusunda çok büyük sorun yaşıyorlar.  Bunda yanlış beslenmenin yani sıra psikolojik süreçler ve ilaç kullanımının bir hayli büyük bir etkisi bulunuyor. Modaya istekli ve vücut ölçülerinin farkında olan hamile bayanlar gebelik süresince biyolojik olarak almaları gereken kilonun üzerine çıktıklarında bir anda şok oluyorlar.  Sağlıklı bir gebelik geçiriyorsanız bu gerçeğe hazırlıklı ol olmalısınız ve kıyafet seçimini ona göre yapmalısınız. Kilo vermeniz gebelik süresince ve sonrasında hemen ne yazık ki gerçekleşemiyor.  Bu yüzden kendi vücudunuzu iyi tanımalı doğru kıyafet ve modelle fazla kilolarınızı kamufle edebilir güne mutlu bir şekilde başlayabilirsiniz. Hamileyken de bakımlı olabilir moda, estetik ve tüm tasarım renklerinden olağanüstü bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Doğru Kıyafet Secimi / Tasarımlar

Hamilelikte kilo alımına bağlı bir şekilde gerçekleşen aşırı şişkinlik ve gaz oluşumu bazı kıyafetlerin deforme bir şekilde görülmesine neden oluyor.  Bu kapsamda birçok elbise modeli, rengi ve tasarımı moda evleri ve estetisyenlerce hamile bayanlar için yeniden tasarlanıyor. Özellikle uzun çizgili elbise ve penye modelleri daha zayıf görünmenizi sağlayarak adeta kendinizi yeniden güvenebilmeyi öğreneceksiniz.  Her aşaması dikkatli özenli ve sağlıklı olmayı öngören gebelik süresince A tipi elbiseleri tercih ederek; üst kısmi dar, alt kısmı geniş olan bu elbiselerle eski vücut ölçülerimize neredeyse kavuşmuş çıkacaksınız.

Hamilelik süresince giydiğiniz kıyafetlerin lastikli ve çok dar olması hem sağlığınıza hem de bebeğinizin sağlığına büyük risk oluşturacaktır bu yüzden olabildiğince alt kısmı geniş elbiseler seçmeye gayret etmelisiniz.  Hamilelik suresince ve sonrasında renkli giysilere olan merakınız hiç bitmemeli. Bunun yanında ise bayanların çoğunun siyah lacivert ve koyu modellere yöneldiği görülüyor. Hamile bir anne adayı bu aşamada muhakkak koyu tonlara ağırlık vererek fazla kiloların verdiği rahatsız edici bu kıyafet zorluğunun üstesinden gelebilir. Doğru kıyafet secimi tasarımlar ve renk tercihi ile elbise modeli olarak geniş kesim kıyafetleri tercih edilmesi hamilelikte anne adaylarının en çok yöneldiği ve merak ettiği konuların basında yer almaya devam ediyor.

Pantolon ve Desen Tercihi

Anne adaylarını rahat bir şekilde sosyal hayat içinde faaliyet göstergesi gem anne adayına hem de bebeğe essiz bir moral kaynağı oluşturacaktır. Pantolon ve Desen tercihi her aşamada ayrı bir duyarlılık ve seçicilik oluşturuyor. Bu kapsamda hamile bir anne adayıysanız öncelikle küçük desenli kıyafetlere yönelmeli zaten mevcut kilonuza resimli ve tasarımlı elbiselerle kendimizi iyice devleştirmelisiniz. İnce ve uzun desenleri tercih etmeli koyu renk tonlu olan tasarım modeli pantolonları çizgili olarak kendinden emin bir şekilde taşımayı bilmelisiniz.  Kilo alımı ve kendini beğenmeme düşüncesinden ivedilikle uzaklaşmalı her kıyafeti kendi bedeninize göre yeniden dizayn etmelisiniz. Anne adaylarının gebelik süresince en çok üzerinde durdukları konuların basında psikolojik olarak rahatlama isteği ve moral seviyelerinin en üst safhalarda olmayı geliyor. Bu yüzden renkli tasarım takı ve elbise süsleri ile küçük dokunuşlarla hile yapmalı fazla kilolarınıza adeta savaş açmalısınız. Farklı tasarım aksesuar renkleri, desenlerin çeşitliliği ile hamilelikte kıyafet ve konfeksiyon seçimi, özellikle son zamanlar modern ve tekno dijital Pazar bünyesinde ele alınıyor.  Bu kapsamda hamilelik suresince tasarlanan kıyafetler dijital olarak devasa bir satış potansiyeline sahip bir şekilde yoluna devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir