Hamilelikte Kıyafet Tercihi

Hamilelikte kıyafet tercihi için ilk üç ay dolabınızı karıştırma zamanıdır. İlk üç ayında kilo artışı fazla görülmediğinden gebeler normal kıyafetlerini yine kullanabilir. Bu yüzden önce gardırobunuza göz gezdirip minik hilelerle alışverişe ihtiyaç duymadan bu periyodu rahatlıkla atlatabilirsiniz. Karnınızın büyümeye başladığı ilk başlarda ise yeniden dolabınızdaki bol ve huzurlu kıyafetler ihtiyacınızı karşılayacaktır. Özellikle de karın bölgesi için sıkı sıkıya saran kıyafet tercihinden kaçının çünkü kan dolaşımınızı olumsuz etkilemesi sebebiyle, uzak durmanız gerekmektedir.  Hamilelikte tercih edilebilecek en huzurlu giysilerden biri de elbiselerdir. Dolabınızdaki bolca kesimli elbiseleriniz bu zamanda size yardımcı olacaktır.

Hamilelikte Giyinmenin Püf Noktaları

Hamilelikte giyinmenin püf noktaları üç ay sonrası artık alışveriş tarihidir. Bu noktadayken oluşan en büyük hata ise anne adaylarının giyim alışverişinde sadece hamile mağazalarıyla kendilerini sınırlandırmasıdır. Kendinizi kesinlikle bu şekilde kısıtlamayın.  Tabi olarak da alışveriş sırasında kendi bedeninizden bir- iki gövde büyük, çuval benzer biçimde giysiler almamaya dikkat etmelisiniz. Bu sizi olduğunuzdan daha çok şişman gösterecektir.

Alışveriş Yaparken Kıyafette Kesim ve Kalıp Noktası

Alışveriş yaparken kıyafette kesim ve kalıp noktası da önemlidir. Bir giysinin kişinin üzerinde güzel görünmesini elde eden en mühim etkenlerden biri kalıptır. Alışveriş sırasında kendimize müsait bedeni denesek bile bazen giysilerin vücudumuzda istediğimiz şeklinde durmadığını ayrım ederiz. Bunun nedeni kıyafet markaların genel müşteri profiline bakılırsa kalıplarını hazırlıyor olmalarıdır. Bu yüzden kendi vücut tipimize uygun kıyafeti sadece deneyerek anlayabiliriz.

kıyafetlerin yakalarının , boynunuzu sıkıp bunaltmaması için, “V” yaka yahut kayık yaka olması iyi olabilir. Kışın tercih edilen boğazlı badi gibi giysiler bir müddetten sonra artık sizi sıkar hale gelir ve rahatsız edebilir. Kol kesimleri de rahat sağlamalı.  Giysinin kumaşı jarse ise penye gibi rahat ettirecek huzurla esneyebilir türden olmalıdır yani bol kesimli olması daha iyidir. Hamileliksürecinde kollarınız hususi olarak dapazularınızın kalınlaşması da normal çünkü vücut kendini doğuma hazırlıyor. Dar kesim kollu kıyafetleriniz bu dönem içerisinde rahat hareket etmenize engel olur. Bacaklarınızdaki, baldır bölgenizdeki ve de kalçanızda oluşan genişleme nedeni ile de pantolon kesimlerinizin, eğer elastik bir kumaş değilse, kalçadan bol kesimli bulunmasına özen göstermelisiniz.  Özellikle ilerleyen zamanlardaki durumu yani oturup kalkarken sizi rahatsız edecek ya da sıkacak derecede dar kalıba sahip olan pantolonları tercih etmemenizi özellikle öneririm.  Markaların gebe koleksiyonlarında beli lastikli pantolonlar bulmak günümüzde kolaylıkla mümkündür. Hamilelik sürecinde özellikle de bel bölgesini sıkmayan kıyafet tercihi açısından bol biçim pantolonlar tercih edin.

Alışveriş Yaparken Kıyafetinizde Renk Ve Desen Seçimi

Alışveriş yaparken kıyafetinizde renk ve desen seçimi de önem arz eder. Bilinen en kolay kilogram saklama yöntemi siyah giyinmektir. Her ne kadar aldığınız fazla kilolarınızı bu zamanda gizlemek istemek isteyenler için de, içinizin kıpır kıpır ve eşsiz hissedildiği bu özel dönemde tek renk ya da simsiyah giyinmeniz hoşunuza gitmeyebileceği gibi kötüde hissettirebilir.  Siyah rengin yanı sıra olarak tercihenfarklı renk hatta mat koyu renkte diyebileceğimiz kahverengi, lacivert gibi renk tercihinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir