Hamilelikten Sonra Korse Kullanımı

Doğumdan sonra yaşanılan bütün değişen şeyler bazı anneler tarafından umursamazken, bazı anne adayları bunu takıntı yapar. Olan biten tüm bu değişikliklerin sonucunda alınacak mükemmel hediye çok mutlu etse de, ayna ile her karşılaşıldığın da anneler çok rahatsız olmaktadır. Göğüs ve göbeklerde ki sarkma ve çatlaklar normal doğum veya sezaryen doğum olsa bile kalmaktadır. Doğumdan hemen sonra da spora başlamak pek mümkün değildir. Korse takmak kolay diye doğum ertesi kullanmak birçok kadın için yarayışlıdır. Takılan korsenin yağlanmış ve sarkmış göbek kısmını toplu hale getirdiği düşünülmektedir. Bu zamanda karın kaslarının eski gücünü kaybetmesi ve yağın o bölgede birikmesi ve sarkıtması durumlarında korse kullanılabilir. Hamilelikten Sonra Korse Kullanımı bazılarında işe yararken bazılarında işe yaramadığı görülür.

Hamilelikten Sonra Korse Nasıl Kullanılmalıdır?

Gebelikten Sonra Korse kullanırken karın kısmını çok fazla sıkıp rahatsız etmemesine dikkat edilmelidir. Korsenin çok baskı yapması iç organlarınıza hasar verebilir. Bu sebepten dolayı karın kısmına uygun sıkılık olarak korse tercih edilebilir. Korsenin pamuk dolgulu kumaştan yapılması karın bölgesini daha rahat ettirir.

Korseyi güvendiğiniz markadan seçmek kullanımı ve dayanıklılığı açısından daha iyidir. Korseyi gündüz takıp geceleri takmamak bel ve sırt ağrısı gibi sorunlarla karşılaşmayı da engeller. Uzun süreli takılan korse ağrı yapabilir. Bu sebeple uzun zamanlı kullanımı da sıkıntılar yaşatabilir.

Hamilelikten Sonra Korse Kullanma Zamanı

Hamilelikten Sonra Korse Kullanma, vücudu şekillendirme amaçlı tasarlanan korseler olmalıdır. Gereğinden fazla korse takmak hem kan dolaşımında sorunlar yaşamanıza, bel ağrılarına,  ayrıca iç organların hasar almasına hem de hareketlerde kısıtlanma sıkıntılarına sebep olur.

Hamilelikten Sonra Korsenin Faydaları

– Emziren annenin yürürken veya otururken daha düzgün bir duruş ile durmasını sağlar.

– Kasların daha çabuk toparlanmasına yardımcı olur.

– Bel kıvrımı görüntüsü sayesinde annenin psikolojik olarak iyi hissetmesine destek sağlar.

– Doğru ve uygun bir korse kullanılmışsa ise ciltte tahriş olmaz.

– Sezaryen sonrası dikişlere bağlı görülen ağrıları azaltmaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir