Her Annede Olması Gereken Ürünler

Her annede olması gereken ürünler tüm bebeklerin ortak ihtiyaçları göz önünde bulundurularak listelenmiştir. Bu ürünler gerek evde gerek dışarıda anneler için hayat kurtarıcı olacaktır. Bebekler bizlere göre daha hassas oldukları için bizim ihtiyacımız olmayan ürünlere ihtiyaç duyabilir. Onların hayatımıza girdiği ilk günden son güne kadar konfor içinde olmaları bizim için çok önemlidir. Henüz yeni bebeği olacak annelerin en büyük düşüncesi bebeklerinin ihtiyacı olacak ürünlerdir. Biz de bu konuda annelerin içini rahatlatmak için bebeğin ihtiyacı olabilecek tüm ürünleri aşağıdaki listeledik. Bebeğinizin hayatınıza katılacağı günlerde bu listeye ihtiyaç olacaktır. Doğumda hastaneye giderken yanınızda götürmek en faydalısı olacaktır.

Yeni Doğan Bebekler İçin İhtiyaç Duyulacak Ürünler

Yeni doğan bebekler için ihtiyaç duyulacak ürünler, her ailenin ve bebeğin özelliğine göre değişebilir. Fakat ortalama olarak her aile için yeterli olacak ürünler aşağıdaki listededir.

  • Hastane Çıkış Seti: Hastane çıkış setleri bebeğin doğumundan hemen sonra için ihtiyacı olan tüm eşyalar vardır. Zıbınlar, önlükler, bez çantalar, minik bir yastık ve alt üst takım gibi eşyalar bu setin içerisindedir. Ürünler tamamen pamuklu olarak üretilir ve bebeğin hayata gözlerini açtığı ilk andan itibaren rahat olmasını sağlar.
  • Anne- Bebek Sırt Çantası: Normal sırt çantalarından farklı olan bu anne- bebek çantası birçok bölmeye sahiptir. Bebeklerin kıyafetlerinin, biberonlarının, bezlerinin, emzik ve ıslak mendil gibi ürünlerin tamamı, acil bir durumda kolayca bulunabilecek şekilde bu çantaya yerleştirilebilir. Bu çantalar kullanan tüm anneler tarafından geçer not almıştır ve övgüyle bahsedilmiştir. Bunun nedeni de oldukça kullanışlı ve pratik olmasıdır. Bu çanta çeşitli fiyatlarda olabilir. Almadan önce detaylı bir araştırma yapmak iyi olacaktır. Çünkü ucuz fakat kısa ömürlü bir ürün almak daha zararlı olabilir. Orta fiyatlı bir ürün, uzun zaman kullanılabilir.
  • Masaj Seti: Özellikle gaz çıkarma sorunu bebekler için büyük bir problemdir. Çeşitli ağrılar ve kasılmalar nedeniyle bebekler kemiklerinin büyüdüğü dönemde de uykusuzluk çekecektir. Uykusuz gecelerden korunmanın en etkili yöntemi ise masaj setleri kullanmaktır. Badem yağı, papatya yağı gibi rahatlatıcı yağlardan oluşan bu setler hem bebeğinizin hem de sizin huzurla uyumanızı sağlayabilir.
  • Şişme Bebek Küvetleri: Özellikle daha önceden yeni doğan bebek bakma deneyimi olmayan anneler için büyük rahatlık yaratacak ürünlerden birisi de şişme bebek küvetleridir. Bu ürünün yeni doğan bebekler için ihtiyaç duyulacak ürünler arasında olmasının nedeni, bebekleri yıkarken yaşanan zorluklardan dolayıdır. Sert zemine konularak yıkanamayacak bebeği elde yıkamak da zor olabilir. Fakat şişme küvetler oldukça yumuşaktır. Sırtlığı da bulunan küvetler bebeğinizi en rahat şekilde yıkmanızı sağlayacaktır.
  • Jimnastik Seti: Jimnastik seti dendiğinde akla birçok farklı ürün gelse de yeni doğan bebekler için hazırlanan jimnastik setleri çok daha basit yapıdadır. Yumuşak bir minderin üzerinde bebeğin ilgisini çekecek ve egzersiz yapmasını sağlayacak oyuncaklar vardır. Bebek minderin üzerine yatırılır ve üstündeki oyuncaklara kollarını uzatarak oynamaya başlar. Bu da vücudunun esnemesini sağlar. Minder oldukça rahat ve geniş olduğu için bacak jimnastiği yaptırmanız için kullanılabilecek bir alandır.
  • Ana Kucağı: Yeni doğan bebekler için ihtiyaç duyulacak ürünler arasında en bilindik olanı şüphesiz ana kucağıdır. Bebeklerin taşınmasında kullanılabilecek en gerekli üründür. Alışverişe giderken, bebeği kontroller için hastaneye götürürken ana kucağı kullanılır. Yumuşak bir kumaştan yapılan ana kucakları kanguruların keselerini andırır. Bu kumaşın içine bebek oturtulur ve güvenli bir şekilde taşınabilir. Kucakta taşımaktan çok daha kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir